2. března 2009 9:59 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nejvyšší platy jsou v Cisco Systems

V Cisco Systems berou čtvrt milionu ročně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Cisco Systems berou čtvrt milionu ročně. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Nejštědřejší zaměstnavatel v Česku společnost Cisco Systems vyplatí svému průměrnému pracovníkovi čtvrt milionu korun za měsíc. Na jednoho zaměstnance tak vydá dvojnásobek než firmy, které se v žebříčku, který sestavila MF Dnes, umístili za ní.

Společnost Cisco Systems na jednoho zaměstnance měsíčně v průměru vydá 223.260 korun. Je to skoro dvojnásobek mzdových nákladů bank ABN Amro a Deutsche Bank, které se v žebříčku nejštědřejších firem sestavené MfD umístily na druhém a třetím místě.

"Finanční částky vám nemohu potvrdit, ale pokud chceme mít vynikající zaměstnance, tak jim musíme nabídnout zajímavé podmínky," komentoval výsledky šéf českého zastoupení firmy Alexander Winkler.

Cisco bylo podobně štědré už v předchozích letech, avšak v pořadí nefigurovalo, protože nezaměstnávalo ani 50 lidí, a tak se do žebříčku nedostalo.

Na dalších místech letošního žebříčku figurují čtvrtý SAP ČR, pátá IBM ČR následovaná Pentou Investments, Řízením letového provozu, Microsoftem a společností Dell Computer. Na desátém místě se umístila McKinsey&Co. SAP, IBM a Microsoft se přitom na předních místech pohybují každoročně.

Při sestavování žebříčku MfD vychází z veřejně dostupných údajů v účetních výkazech. Částka uváděná jako průměrný měsíční výdělek je mzdovým nákladem na zaměstnance a měsíc. V částce jsou započítány i všechny peněžité benefity, bonusy a odměny v průběhu celého roku, které společnost zaúčtuje jako mzdu.

Lidovky.cz, ČTK