Diskuse k článku: 'Nekoupíte deku, zemřou vám vnoučata.' To mě dostalo, říká psycholožka

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 84
  • Poslední: 24.6.2012 18:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Dubanová 24.6.2012 18:40

čemu se tady divíme?

Když při vyšetřování korupce - zakročí ministr kterému se to nelíbí a nelíbí se mu ani policie!

M. Kodeš 22.6.2012 17:59

A furt to jde

Jen se divím. že tento švindl může fungovat. Myslím po právní stránce.Zažil jsem to, před mnoha lety, kdy ještě nebyli tak profláknutý,  protože jsem byl pozvaný paní hospodskou (cca 1994). Když jsem se optal proč chtějí za zázračnou antirevmatickou  deku 10 000,- když je na trhu za 500,-  jsem byl napadnut, že nejsem lékař. Na otázku jak to vědí, mi bylo řečeno, že jsem se přišel nažrat zadarmo. Po argumentu, že jsem nic nejedl a pivo mám zaplacený, se se mnou zvedla polovina chlapů  a bylo po parádě. Jen jsem zaslechl, "jak uvidím todle hovado na nějaký akci, tak za sebe neručím"."

Z. Kulhánková 18.6.2012 7:48

Rozdíl mezi slečnou psycholožkou a prodejci

Prodejci okradou jenom chamtivé hlupáky, kteří nasednou do autobusu. Slečna psycholožka skrze granty okrade všechny daňové poplatníky.

J. Feřtková 19.6.2012 15:21

Re: Rozdíl mezi slečnou psycholožkou a prodejci

Ráda bych část svých daní na podobný projekt věnovala. Mnohem raději, než střádat na důchod paní Kulhánkové :-)

Z. Kulhánková 19.6.2012 19:14

Re: Rozdíl mezi slečnou psycholožkou a prodejci

Takže se shodneme, že podobné akce by se měly financovat výhradně z dobrovolných příspěvků.

Buďte klidná, na můj důchod nestřádáte, pokud tedy neplatíte daně v Kanadě.

J. Rey 20.6.2012 14:59

Re: Rozdíl mezi slečnou psycholožkou a prodejci

Váš příspěvek zcela určitě prokazuje,že nerozumíte psanému textu v češtině.Zkuste si přečíst ten článek ještě jednou,tedy pokud jse nečetla pouze titulek.

J. Kraus 15.6.2012 15:16

Nekoupíte deku ...

Takto podobně lákala z lidí majtek i církev který jim dnes vláda chce velkodušně dát.

L. Písařík 18.6.2012 4:59

Re: Nekoupíte deku ...

Ne dát, ale vrátit. Vsadím se, že kdyby se jednalo o tvůj majetek, kvičel bys jinak.

X. Yyy 15.6.2012 9:37

Fandím!!!

Fandím Vám, slečno Mazalová, s přítelem máme právě takové prarodiče, kteří se v těchto akcích vyžívají a utrácejí desetitisíce za nepotřebné předražené hovadiny. Nejsme schopni jim vysvětlit, ať to nedělají, stačí - jak píšete - pěkné sako a milý úsměv a veškerá vůle seniorů je ta tam. Konečně se našel někdo, kdo se touto problematikou zabývá.

Podepíšu petici za jakékoli omezení takových prodejců-zlodějů, půjdu na demonstraci, udělám cokoli, aby se toto zastavilo.

K ostatním příspěvkům - stejně tak nesouhlasím ani s rychlopůjčkama, které jen ožebračují národ a "nepřemýšlející" lidi, automaty apod.

Kdyby chtěl někdo rozebírat, proč píšu pod pseudonymem, tak je to z toho důvodu, že nemíním zlodějům dávat tip, kde mají krást.

Tedy, děkujeme slečno Mazalová, držíme pěsti a přejeme mnoho úspěchů a silnou vůli.

Z. Kulhánková 15.6.2012 9:44

Re: Fandím!!!

To jste si zařídila u redakce, Mazalová?

J. Rey 20.6.2012 15:03

Re: Fandím!!!

Kde předvádíte zítra paní Kulhánková,v Kanadě?Podle toho přezíravého oslovení "Mazalová", bych Vás na toho prodejce tipnul.Slušný člověk i při nesouhlasu oslovuje paní/pane.

L. Písařík 18.6.2012 5:29

Re: Fandím!!!

Pseudonime, jsou to jejich peníze a mohou si s nimi dělat co chtějí, třeba házet do kanálu. Ale třeba jim to přináší uspokojení a naplnění života. Snad ale ne, těžko si dovedu představit, že člověk, který vydělal desetitisíce a tudíž k tomu musel mít nějaké schopnosti,  bude dělat takovou věc opakovaně. Taky se mi to stalo, nešlo o hrnce, ale o podíl na nemovitosti v zahraničí u moře, ale ta ztráta mě vyléčila dokonale z "výhodných nákupů".

J. Kos 14.6.2012 12:47

Na všechno jsou vždy dvě strany.

Jedna, která oblbuje a druhá, která se ráda nechá zmanipulovat. Teď si to převedu na volby. Důchodců je cca 20 % z populace a když se nechají takkhle masírovat  i předvolební masáží,  tak potom se výsledky dostaví. Jdu do tedy voleb a budu domlouvat seniorům a slibovat jim hory doly, černý les !  Již dělám otvor v podlaze.

V. Ondys 14.6.2012 6:38

:))))) Nedotknutelná pravda o chudinkách s chutí

dobrovolně i opakovaně strkat hlavu kvůli pouhému dárku z laciného výletu do jámy lvové? Ještě že naše příkladně lidumilné badatelky nenapadlo se zabývat třeba podobně cílenými půjčkami, exekutory, méééédii a případně psát i o volbách všech, kteří se u nás mnohem lukrativněji živí prodejem hadího jedu a jde jim nadstandardní plat z peněz daňových poplatníků i během věznění za podvody spojené se zlodějnami. Ohledně údajných autorit jsem si vzpomněl na porovnání situace starosty ze sousedního Saska s naším, kde se Němec litoval, jak musí obcházet jednotlivce v obci v případě jakékoli změny a pracně je přemlouvat bez nejmenší záruky na úspěch, zatímco jeho kolegovi u nás stačí jakékoli rozhodnutí vyvěsit do obecní skříňky s vyhláškou. :))))) A to tam měli dlouhodobě po sobě dvě socialistické totality a jsou mnoha zrovna třeba u nás k smíchu se svým smyslem pro pořádek!

J. Feřtková 14.6.2012 8:21

Nedotknutelná pravda?

... no, a ješta by se taky mohly zabývat jadernou fyzikou, že jo? Jsem ráda, že se najdou lidi, kteří se o problém zneužívání seniorů na předváděčkách zajímají a dokumentují ho (když už státní aparát nemá chuť zasáhnout). Lidí, kteří jen kritizují a shazují úsilí jiných, je v Česku pořád, koukám, dost, viďte pane Ondysi.

L. Písařík 18.6.2012 5:05

Re: Nedotknutelná pravda?

Pusinko, buď jsen blb nebo nejsem. Když jsem, dobře mi tak. Snaha, která důchodce žene do boje o dárek se jmenuje CHAMTIVOST. Tolik snad každý má rozumu, aby věděl, že ani kuře zadarmo nehrabe.

J. Feřtková 19.6.2012 15:12

"Pusinku" si nechte pro rodinu, já o něj nestojím.

Nemyslím, že je to chamtivost, ale důvěřivost, naivita a svým způsobem snížená (ve stresu, pod nátlakem) schopnost rozhodování. A že lidé podlehnou lákavé nabídce dárků, slev apod. je pravda, nejen u seniorů, nebo Vy sám jste nikdy žádnou nabídku na dárek, slevu apod. nevyužil? "Pusinku" si nechte pro rodinu, já o něj nestojím.

Z. Kulhánková 13.6.2012 22:55

Žádné další dojení daňového poplatníka není třeba

Existuje ČOI a policie. Pokud jsou překročeny nějaké zákony nebo předpisy, je třeba na to upozornit. Když na zájezdy může jezdit inkognito studentka, může tam jet i inspektor ČOI nebo detektiv. To jsou osoby mnohem fundovanější a daňový poplatník už je platí.

Pokud chce slečna peníze, ať si najde brigádu.

D. Nowodny 14.6.2012 0:30

Re: Žádné další dojení daňového poplatníka není třeba

???????????????????????????

J. Feřtková 14.6.2012 8:26

Re: Žádné další dojení daňového poplatníka není třeba

Četla jste také článek, který s tímto přímo souvisí, a uvádí zkušenosti té druhé dokumentaristky? Popisovala tam, jak je na nějaké akce nevpustili právě proto, že je odhadli jako ČOI. A víte, že třeba v Německu (také to ty dokumentaristky někde v rozhovorech uvádějí), jsou přísnější zákony na ochranu seniorů proti takovým praktikám? Proč shazujete jejich snahu poznámkami o brigádě, to nechápu.

Z. Kulhánková 14.6.2012 9:11

Re: Žádné další dojení daňového poplatníka není třeba

ČOI má určitě inspektory, kteří by se chovali inteligentněji než tyhle pipky.

J. Strnadova 14.6.2012 21:56

Re: Žádné další dojení daňového poplatníka není třeba

"Pipky"? To myslíte zcela vážně? Nechápu Váš problém, ale buď jste někdo, koho vyhodili z psychologie, tak jste zapšklá vůči psychologům. Nebo jestli je problém, že je paní psycholožka pohledná blondýna?? :-))) Tipuju, že spíš máte nějaký takovýho problém, než že by Vám vadila aktivita, co ta paní psycholožka dělá. Vaše argumenty jsou zcestné.

Z. Kulhánková 15.6.2012 9:36

Re: Žádné další dojení daňového poplatníka není třeba

Tak teď mi ale řekněte, jestli jí víc závidím ten mosaznej melír, veverčí chrup nebo šilhání. Furt se nemůžu rozhodnout.

Problém mám s lidmi, kteří z daňových poplatníků ždímají granty. Taky mi vadí, když si takoví lidé nejsou schopni vyhledat literaturu k tématu (případně si ji přečíst v jiném jazyce než češtině) a svoji neschopnost kryjí tvrzením, že žádná neexistuje.

J. Feřtková 15.6.2012 15:45

Re: Žádné další dojení daňového poplatníka není třeba

Koukám, taky si asi připadáte náramně vtipná. A pro Vaši informaci, granty nejsou vždy od daňových poplatníků.

Z. Kulhánková 15.6.2012 18:38

Re: Žádné další dojení daňového poplatníka není třeba

Od kohopak tedy? Vláda nemůže nikomu nic dát, aniž by předtím nejméně dvojnásobek sebrala někomu jinému.

J. Feřtková 19.6.2012 15:18

Re: Žádné další dojení daňového poplatníka není třeba

Existují ohromné nadace, které udělují grantové podpory, do jejichž fondů přispívají soukromí dárci, nikoli daňoví poplatníci. Netuším, kde chtěla ta dokumentaristka o grant žádat, ale říct, že to apriori bude z daní, je pitomost. Možná byste měla být méně agresivní, zvlášť, když máte o věci jen povrchní informace.

P. Sulc 16.6.2012 23:23

Re: Žádné další dojení daňového poplatníka není třeba

O chovani grazlu a sejdiru, vazena, si jiste muzete najit literaturu. Ale je li to nejak vase profese, musite to zkusit. Piste neco o rybarstvi, kdyz jste nikdy nevidela rybu, jen smazeneho kapra. Myslim ze jste to tentokrate pekne prehnala. Pokazovani na nejakou spolecenskou spinu rozhodne  neni zavrenihodne.

M. Planetweb 14.6.2012 16:17

Re: Žádné další dojení daňového poplatníka není třeba

Jak je tedy mozne, ze vic o totmto fenomenu se vzdy dozvidame z TV poradu jako "Cerne ovce!, ci takto pod clankem? Je naopak dobre, ze na to nekdo upozornuje a po pravde, kdyz uz tolikrat probehlo nejen TV a medii, jak takovi "prodejci" pristupuji k lidem - probehlo jiz i mnohokrat soudy. Jak je mozne, ze ty vase "fundovanejsi" urady, ktere si z dani platime jeste porad totmuto deni nezamezily?

S. Udatný 13.6.2012 19:45

Dobrý večer,

autorka má nejdříve prostudovat dostupnou literaturu a přímém prodeji a poté publikovat.

Tento způsob prodeje v zemích českých se praktikoval za R-U i první republiky v době okupace nacistickým Německem byl zakázán a za porušení zákazu následoval KL. Přímý prodej se vždy zaměřuje na jednu určitou specifickou skupinu, není to podmínkou ale zvyšuje se tím efektivita prodeje, v dobách minulých, různí řemeslníci, ženy v domácnosti, svobodné ženy je nepřeberné množství skupin. Cílová skupina nejsou důchodci ale morálně volní vlastnosti toho každého účastníka. Věk rozhodně není určující, jako spojovací článek je volný čas a potřeba osobního kontaktu s kýmkoliv, kdo projeví trochu empatie a toho využívají prodejci.

Z. Kulhánková 13.6.2012 22:58

Re: Dobrý večer,

Slečna studentka taky kecá, že na toto téma neexistuje žádná literatura. Jenom si ji neumí najít, což vypovídá o jejích schopnostech.

Podobné techniky prodeje se používají na celém světě - schválně se někde na přímořské promenádě nechte odchytit prodejcem timeshare a uvidíte totéž v bleděmodrém.