23. dubna 2009 16:21 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nenávidíte souseda? Napište to na web

Nový web umožní sousedy virtuálně sjednotit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový web umožní sousedy virtuálně sjednotit. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Na českém internetu vznikly nové internetové stránky Obyvatelé.cz, které chtějí přispět ke komunikaci nájemníků v bytových domech. Projekt, který zatím na českém internetu neexistoval, se inspiroval populárními weby typu Facebook.

Projekt Obyvatelé.cz vznikl podle jeho ředitele Vojtěcha Foukala na základě potřeb lidí bydlících v bytových domech. Bytů je v Česku asi 2,5 milionu.

"Vychází z principu v poslední době tak populárních sociálních webů jako jsou Spolužáci nebo Facebook, nabízí však specializované řešení," dodal.

Stránky podle Foukala zjednodušují přenesení papírové agendy domu na internet, nevyžadují technickou zdatnost ani nutnost zabývat se projektováním vlastních webových stránek. Stačí, když jeden z obyvatel domu vyplní vstupní formulář na stránkách www.obyvatele.cz a pozve další sousedy.

Web nabízí seznam kontaktů, diskuse, důležité dokumenty, společný kalendář, nástěnku nebo anketu. Majitelé bytů či nájemníci mohou funkce pro vzájemnou komunikaci využívat bezplatně.

Využití všech nástrojů, tedy nejen komunikačního prostoru, ale i funkcí, jako je třeba zasílání SMS prostřednictvím webu nebo sdružování vchodů, je zpoplatněno 6000 Kč za rok.

Majoritním vlastníkem společnosti Obyvatelé.cz je investiční společnost Clareo. Ta je vlastněna skupinou českých a slovenských soukromých investorů a aktivně vyhledává investiční příležitosti v segmentu malých a středních začínajících projektů nejen v prostředí internetu.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...