Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Neúspěšní žadatelé napadli řízení

Televize - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televize - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Rozdělení licencí pro digitální televizní vysílání pobouřilo neúspěšné žadatele. Dva z nich, STEP Public Relation a CET 21, podali žalobu na licenční řízení.

CET 21 pro uvedla, že zamítavé rozhodnutí rady ohledně digitální licence obsahuje vady a nedostatky, mimo jiné změnu podmínek v průběhu výběrového řízení, a proto se ho rozhodla zažalovat. "V případě korektního řízení jsme samozřejmě připraveni úspěšným žadatelům gratulovat. Po opravdu důkladném prostudování všech spisů jsme ale došli k závěru, že se musíme bránit," uvedl generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák řekl, že rada má neoficiální informace o zhruba deseti žalobách proti rozhodnutí RRTV. "Máme neoficiální informace, že žaloby existují. Ale nemáme ani seznam subjektů, které žalovaly, a neznáme ani obsah toho, co se žalovalo. To se do týdne vyjasní," uvedl Žák.

Společnost STEP PR usilovala před RRTV o licenci pro svou "Televizi A JE TO!", koncipovanou jako hobby TV. Firma STEP PR mezi hlavními žalobními důvody uvedla "naprosto nepřezkoumatelné použití jednotlivých hodnotících kritérií, evidentní upřednostňování některých žadatelů oproti jiným a překročení mezí správního uvážení daných zákonem".

Euro uvedlo, že se spekuluje, že za jednou ze žalob stojí stanice s teleshoppingovými prvky Top TV, která vysílá přes satelitní a kabelové sítě. "Ne, my to žalovat nebudeme, považujeme to za zbytečné," řekla dnes Kateřina Fričová za Top TV. "Když už několik let vystupuji jako člověk, který říká, že se má digitalizace zrychlit, tak jí teď nebudu zpomalovat," dodala.

RRTV udělila prvních šest TV licencí, umožňujících vysílat v budovaných digitálních sítích, letos v dubnu. Licenci pro síť označovanou písmenem B získali žadatelé se zpravodajskou stanicí Z1, patřící pod finanční skupinu J&T Finance Group, a programem TV Pohoda. Ve stejné síti může spustit svůj regionální projekt společnost RTA Jaroslava Berky, který provozuje infoserver Česká-média.cz a patří pod něj několik regionálních studií.

V síti C může vysílat Fero Fenič se svou Febio TV, stanice TV Barrandov, za jejímž provozovatelem stojí podle obchodního rejstříku podnikatel Tomáš Chrenek a Moravia Steel, a hudební stanice Óčko mediální skupiny Mafra.

Noví držitelé musí podle zákona do 360 dnů od nabytí právní moci rozhodnutí zahájit řádné vysílání. Tato lhůta by měla uplynout během května příštího roku. Podáním žaloby a soudním řízením se podle Euro OnLine zřejmě tyto mezní termíny adekvátně prodlouží, může to být řádově o několik měsíců.
,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?