Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nezaměstnaných v listopadu ubylo

Úřad práce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úřad práce | foto: Lidové noviny

PRAHA Míra nezaměstnanosti v Česku se v listopadu snížila na 8,4 procenta z říjnových 8,5 procenta. Práci si hledalo 456.707 lidí, což bylo o 3.186 méně než na konci října. Oznámilo to dnes ministerstvo práce a sociálních věcí.

Proti stejnému období 2004 byl počet uchazečů o zaměstnání nižší o 22.482 lidí.

Míra nezaměstnanosti se nadále výrazně odlišuje v jednotlivých oblastech. Nejvíce nezaměstnaných mají okresy Most (20,8 procenta), Karviná (18,2), Teplice (16 procent) a Jeseník (15,3 procenta). Problémy s hledáním práce mají lidé i v Chomutově či Bruntále.

Nejméně nezaměstnaných je naopak tradičně v hlavním městě a jeho okolí - v okresech Praha-západ (2,6 procenta), Praha-východ (2,7), Praha (3,3 procenta) a Mladá Boleslav (3,6 procenta).

Meziměsíční pokles počtu nezaměstnaných zaznamenalo 41 úřadů práce, nejvíce v okresech Praha-východ, Praha, Rokycany a Brno-venkov. Ve 35 okresech naopak počet lidí bez práce stoupl. Největší nárůst byl v okresech Znojmo (o 6,1 procenta), Jeseník (o 3,6) a Cheb a Klatovy (shodně o 3,5 procenta).

Úřady práce mezi nezaměstnanými nadále registrují více žen než mužů. Ke konci listopadu evidovaly 261.766 nezaměstnaných žen, což tvoří 53,3 procenta z celkového počtu. Lidí se zdravotním postižením bylo na úřadech přihlášeno 74.128, což bylo 15,1 procenta z celkového počtu nezaměstnaných.

Úřady práce evidovaly ke konci listopadu 53.006 volných pracovních míst; na jedno pracovní místo tak nyní připadá v průměru 9,3 uchazeče. Situace se ovšem regionálně významně liší. Například v okrese Karviná se o místo uchází přibližně 65 osob. Jen o málo lepší je situace v okresech Most a Bruntál, kde na jedno volné pracovní místo připadá 40 až 50 lidí.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Advantage Consulting, s.r.o.
OBRÁBĚČ DO VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI S PŘÍPLATKY

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 19 000 - 25 000 Kč