7. července 2008 10:42 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Norové prodají papírnu firmě Mondi

Jedna z papíren Norske Skog. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z papíren Norske Skog. | foto: www.nortrade.com

OSLO Společnost Norske Skog prodá svoji papírnu ve Štětí společnosti Mondi za účetní hodnotu firmy. Vyplývá to z dnešního prohlášení společnosti. Transakce by měla být dokončena za pět až sedm měsíců. Norske Skog ukončila výrobu novinového papíru ve Štětí na konci května.

Mondi má svoji továrnu ve Štětí vedle závodu Norske Skog. Vyrábí například buničinu, vlnitou lepenku nebo pytlový papír. S obnovou výroby novinového papíru ve Štětí nepočítá.

Norske Skog odůvodnila uzavření závodu ve Štětí nadbytkem novinového papíru na světových trzích; o práci tak přišlo 210 zaměstnanců. Do podniku by se po obnovení výroby mohla vrátit jejich převážná část, napsal již dříve Litoměřický deník.

Výroba novinového papíru měla ve Štětí padesátiletou tradici; kapacita výroby činila 130.000 tun novinového papíru ročně.
Norske Skog je jedním z největších světových producentů papíru ve světě. Papírnu ve Štětí firma získala v roce 1997. Vlastní další papírny po celém světě, v Evropě jsou kromě Norska v Německu, Rakousku, Nizozemsku a Francii.

Lidovky.cz, ČTK