15. dubna 2016 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nová cesta k nadstandardu: pojišťovny nabízí léčbu na zahraničních klinikách

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Pojistit se pro případ, že budete potřebovat zubní implantát, operaci u těch nejlepších lékařů v zahraničí nebo jinou nadstandardní péči v případě zdravotních komplikací, by konečně neměl být žádný problém.

Právě v této oblasti se nyní chtějí více profilovat české finanční instituce.

Nabízet vedle povinného státem garantovaného zdravotního pojištění ještě takzvaný nadstandard, který dnes v Česku fakticky chybí, postupně začaly komerční pojišťovny i jedna banka. Kromě lepší péče si tak můžete pojistit třeba i výpadek rodinných příjmů, když vám onemocní dítě a budete s ním chtít zůstat doma.

Za léčbou do ciziny

Speciální pojištění, které poskytuje například tuzemská Kooperativa či Československá obchodní banka (ČSOB) ve spolupráci se společností Best Doctors, kryje léčebné a doprovodné výlohy spojené s léčbou na nejlepších zahraničních klinikách. Pojištěncům nabízí třeba i druhý lékařský názor od světových odborníků za účelem ověření stanovené diagnózy.

„Z pojištění se hradí cesta, léčba, stravování, tlumočení i doprovod někoho z blízkých, a to až do výše 50 milionů korun,“ říká mluvčí Kooperativy Milan Káňa.

Nemusí ale zůstat jen u pojištění, které kryje nadstandardní péči pouze na zahraničních klinikách. Soukromé pojištění méně závažných zdravotních problémů zvažuje i například již zmíněná ČSOB.

stit se„Šlo by o doplňující pojištění na úrovni druhého pilíře k dnes ji žexistujícímu pojištění,“ uvedl vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB Marek Ditz. Pojišťovaly by se tak běžné úkony spojené se zdravotními komplikacemi typickými pro určité životní etapy.

„Jde například o zuby. Zubní implantáty jsou relativně drahou záležitostí, o kterou má zájem většina lidí, tak proč neudělat schéma, kde si budou lidé částečně spořit a zároveň půjde i produkt s pojistným prvkem,“ popisuje Ditz a dodává, že podobné je to například s očními vadami.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!