5. dubna 2007 13:47 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nová šéfka ČOI začala vyhazovat podřízené

Nová ředitelka ČOI Jana Příhodová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová ředitelka ČOI Jana Příhodová. | foto: Mášová PetraČTK

PRAHA Nově jmenovaná ředitelka České obchodní inspekce Jana Příhodová startuje své působení na úřadě výpovědí sedmi pracovníkům centrály v Praze. V rámci organizačních změn má z instituce odejít celkem dvacet šest pracovníků.

Jejich funkce byly kvůli organizačním změnám zrušeny. Příhodová chce v následujících dvou až třech měsících snížit počet administrativních pracovníků ústředního  inspektorátu zhruba na 70 z nynějších 96 a hodlá zjednodušit jeho organizační strukturu. Změny se ale podle Příhodové nebudou týkat oblastních inspektorátů, které vykonávají kontrolní činnost.

"Šest (ze sedmi odvolaných pracovníků managementu ČOI) výpovědi z důvodu nadbytečnosti převzalo. Bývalé ředitelce odboru bude výpověď předána po ukončení pracovní neschopnosti," řekla dnes ČTK mluvčí ČOI Miloslava Fléglová.

Příhodovou v úterý do funkce ústřední ředitelky jmenoval ministr průmyslu a obchodu Martin Říman. Příhodová, která na postu ústředního ředitele ČOI vystřídala odvolaného Jiřího Pěkného, již ve středu zredukovala počet ředitelů ústředního inspektorátu v Praze ze sedmi na tři a počet oddělení z 18 na šest.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz