19. listopadu 2007 14:32 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nova spustí vlastní filmový kanál

TV Nova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy TV Nova | foto: Reprofoto

PRAHA Do konkurenčního boje o diváka vstupuju televize Nova s novým lákadlem. Od začátku prosince spustí nový filmový kanál Nova Cinema. Program, který poběží ve všední dny 12 hodin a o víkendu o hodinu déle, bude vysílat především americké filmy a seriály.

Program bude dostupný nejprve přes kabel a satelit. V budoucnu chce vedení televize zažádat o licenci na pozemní digitální vysílání. Nový kanál bude možné sledovat hlavně ve velkých městech. Kabelovou televizi přijímá zhruba 35 procent domácností.

Příjem programu bude zdarma. Spuštění samostatnéhoh filmového kanálu je podle vedení televize krokem k přěměně jedné silné televize v rodinu kanálů.

Program bude vysílat každý den od 12:00, o víkendech od 11:00. Krátce po poledni přinese dokumenty, romantické filmy, seriály. Na programu jsou zatím třeba Melrose Place nebo Gilmorova děvčata. Nebudou chybět ani telenovely. Jejich sérii odstartuje televize 150dílnou brazilskou ságou Terra Nostra. V hlavním vysílacím čase nasadí Nova Cinema většinou akční filmy, po půlnoci přijde na řadu erotika.

čtk, Lidovky