10. února 2014 12:19 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nové on-line bankovnictví mBank má problémy, klienti se nepřihlásí

Nové internetové bankovnictví od mBanky zatím nefunguje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové internetové bankovnictví od mBanky zatím nefunguje. | foto: Zdroj: mbank.czReprofoto

PRAHA Banka mBank s velkou pompézností spustila nové internetové bankovnictví. To se ale potýká s nepříjemnými "porodními bolestmi" - nefunguje. Banka sice ohlašovala, že se nové bankovnictví zpřístupní po vlnách, vyvolení uživatelé s předběžným přístupem ale mají problém se přihlásit. Oba tiskoví mluvčí banky se o problémech dozvídají na Slovensku.

Den před spuštěním nového internetového bankovnictví přišel zákazníkům mBanky email, ve kterém banka ohlašuje nové služby. "Od zítra do konce dubna budete mít možnost používat stávající i nové internetové bankovnictví zároveň. K novému internetovému bankovnictví se můžete přihlásit standardně pomocí svého stávajícího identifikačního čísla a hesla," píše se v emailu.

Nízkonákladová banka

Banka mBank patří mezi nízkonákladové banky. Má jen malé množství kamenných poboček a většina operací se děje přes internet. Internetové bankovnictví je tak pro zákazníky klíčovou součástí služeb.

O tom, že přístup bude posílán po vlnách, se dozvíte jedině, pokud kliknete na propagační stránku novambank.cz nebo prozkoumáte oficiální stránku banky. V samotném emailu se o tom nic nepíše. Se zmatenými uživateli se banka snaží komunikovat na sociálních sítích. "Myslím si, že zákazníci měli být už dostatečně informováni, aby věděli, o co jde," je přesvědčena tisková mluvčí mBanky Ivana Vejvodová.

Banka se omlouvá

Informace o problémech se dozvěděla v Bratislavě, kde je spolu se svým kolegou Matějem Kubínkem na tiskové konferenci. "Jsem tady jen chviličku bez emailu, ale pak se mohu připojit i na Slovensku," hájí se Vejvodová.

To, že jsou během spuštění zásadní novinky oba tiskoví mluvčí v cizině, Vejvodová jako problém nevidí. "Myslím si, že to takový risk není," míní.

Část zákazníků banky, kteří se dostali do první vlny lidí a dostali k novému bankovnictví přístup, ale hlásí problémy. "Banka se zatím omlouvá, že jak to půjde, tak přijde e-mail. Přitom nějaký přišel už včera, ale asi to nebyl ten správný," stěžuje si Jakub Kotzot na Twitteru.

"Přelévá se strašné množství dat"

Banka poslala uživatelům s předběžným přístupem sms zprávu, ve které se omlouvá za problémy a slibuje jim službu konečně zpřístupnit do půlnoci. "Problémy jsou technického rázu. Přelévá se strašné množství dat," vysvětluje příčiny problémů Vejvodová. Jakmile bude služba dostupná, plánuje banka své zákazníky opět upozornit pomocí sms.

Po doběhnutí velkých odpočítávacích hodin na hlavní stránce přešla mBank na novou image. Staré internetové bankovnictví, které je přístupné pro většinu zákazníků, je upozaděno a prezentováno jako sekundární možnost přihlášení.

Jakub Zelenka

Autor

Jakub Zelenkajakub.zelenka@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!