13. října 2011 20:15 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

O euru mluvte, ale nepřemýšlejte, radí Čechům expert

Uznávaný britský finanční komentátor David Marsh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uznávaný britský finanční komentátor David Marsh | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA „O přijetí eura můžete mluvit, rozhodně o tom ale nepřemýšlejte!“ Takové doporučení vyslovil včera na adresu Česka na konferenci společnosti Prague Twenty, na které se podílely i Lidové noviny, uznávaný britský finanční komentátor David Marsh.

„Vývoj české ekonomiky je solidní a země zůstává atraktivní pro zahraniční investory i bez toho, aby měla euro,“ zdůraznil Marsh. „I kdybyste byli do eurozóny zváni, odmítněte to, protože by se vám to nevyplatilo. Eurozóna dnes nehledá nové členy, ale nové věřitele."

Marsh, který pravidelně přispívá do renomovaných deníků mezi kterými nechybí americký Wall Street Journal, britský Financial Times či německý Handelsblat, zopakoval i v Praze pochybnosti, že se podaří eurozónu v její současné podobě zachránit. „Politici pro to dělají vše možné. Kvůli euru se začali scházet tak často, že už se navzájem znají lépe, než znají své manželky,“ vtipkoval Marsh. „Avšak záchranné scénáře ztrácí podporu občanů.“

Záchrana eurozóny je podle Marshe již nyní nemožná. „Boj o záchranu eura je již ztracen. Dnes jde o to vytvořit odpovídající podmínky pro novou eurozónu,“ uvedl Marsh.

Více nejen o názorech Davida Marsche najdete v pátečním vydání deníku Lidové noviny.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.