Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

O našich penězích, ale bez nás

Mirek Topolánek a Jiří Paroubek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek a Jiří Paroubek | foto: Lidovky.cz

Ve chvíli, kdy čtete tyto řádky, spolu nad snídaní čtyři důležití muži projednávají výhled českého státního rozpočtu na příští rok.

Jan Fischer, Eduard Janota, Jiří Paroubek a Mirek Topolánek spolu debatují o tom, co je třeba udělat, aby se Česká republika vyhnula fiskální katastrofě v podobě bezmála čtvrtbilionového deficitu ve státním rozpočtu na příští rok.

Paroubek s Topolánkem tak budou mít konečně příležitost osvětlit, co chtějí po volbách s rozpočtem dělat a zda jsou v této oblasti ochotni spolu kooperovat. Nebo ať aspoň zdůvodní, proč všechna varování ministra financí považují za blbost.

Jenže žádných televizních záběrů na velkou rozpočtovou čtyřku se dnes nedočkáme. Schůzka není určena pro veřejnost, o jejíchž penězích se jedná. Žádná tisková konference, dokonce ani fotografie. I místo jednání je tajné, aby novináři politiky nerušili od jejich důležité práce.

Paroubek s Topolánkem si to zřejmě dali jako podmínku. Kdyby se totiž postavili před novináře pod dohledem Eduarda Janoty, tak riskují, že jejich vyjádření rovnou zrecenzuje pro ně velmi nelichotivým způsobem. A to se jim krátce před volbami nehodí do krámu.

Ale i fakt, že se Paroubek a Topolánek scházejí u jednoho jednacího stolu, má velkou výpovědní hodnotu. Evidentně nastal čas, kdy spolu občanští a sociální demokraté spolupracovat musí.
A to je teprve před volbami.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?