17. února 2009 13:23 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Obchodní domy Tesco se přejmenují

Tesco. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tesco. | foto: Reprofoto

PRAHA Společnost Tesco Stores hodlá zrekonstruovat své obchodní domy, které mají v budoucnu fungovat pod jednotnou značkou My. "Součástí obchodních domů zůstane také prodejna potravin, která dále ponese jméno Tesco," uvedla mluvčí Tesco Stores ČR Eva Karasová

Jako první ponese název My obchodní dům v Liberci, který bude otevřen 26. února. Podle nové koncepce se letos promění i obchodní domy Tesco v Praze na Národní třídě a Bratislavě.

Změny se budou týkat především přestavby interiérů. "K pohodlí zákazníků přispěje jednotný pokladní systém, jenž umožní platit za jakékoliv zboží u kterékoliv pokladny v rámci celého obchodního domu," podotkla Karasová.

Česká republika je podle manažera obchodních domů Tesco Marcuse Chipchase první zemí, ve které Tesco nový koncept obchodních domů realizuje.

Společnost nyní v Česku provozuje 113 hypermarketů, supermarketů, obchodních domů a prodejen Tesco Expres. Loni ji na žebříčku největších tuzemských obchodníků připadla druhá pozice za skupinou Schwarz, která provozuje hypermarkety Kaufland a diskontní prodejny Lidl.

ČTK