25. září 2014 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Obědy v restauracích zdražily na 89 korun, nejvíce zaplatíte v Praze

Oběd, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oběd, ilustrační foto | foto: Shutterstock

Ceny obědů v restauracích meziročně zdražily o čtyři koruny na 89 korun. Nejdražší jsou v Praze a v Karlovarském kraji, nejlacinější na Vysočině. V tiskové zprávě to dnes uvedla společnost Lunchtime.cz, která provozuje internetový portál poskytující informace o 3 000 restauracích v Česku. Cena průměrného obědu v Praze překročila sto korun.

"Průměrné ceny obědových menu meziročně vzrostly o 4,2 procenta, což je srovnatelné s meziročním nárůstem mezi roky 2012 a 2013, kdy vzrostly o 4,7 procenta," uvedl regionální šéf Lunchtime Peter Švec. Největší meziroční růst portál zaznamenal v Karlovarském kraji, kde cena obědů vzrostla o více než 13 procent.

Nejlevněji se naopak lidé nají na Vysočině, v Ústeckém a Pardubickém kraji. První jmenovaný kraj je zároveň jediný, kde je možné oběd pořídit v průměru za méně než 80 korun.

Lunchtime v Česku funguje od roku 2008, měsíčně si jeho prostřednictvím vybírá restauraci půl milionu unikátních uživatelů. V srpnu 2014 byl Lunchtime.cz prodán indické společnosti Zomato a momentálně se pracuje na propojení obou značek.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMECHANIK VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 20 000 - 24 000 Kč