2. září 2010 16:53, aktualizováno  17:48 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

OBRAZEM: Kapitalismus v praxi aneb 40% sleva a regály jako za socialismu

V supermarketu Albert na pražském Andělu kvůli rekonstrukci prodejny dnes vyprodávali zboží s 40% slevou. Odpoledne už zbyly jen prázdné regály.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V supermarketu Albert na pražském Andělu kvůli rekonstrukci prodejny dnes vyprodávali zboží s 40% slevou. Odpoledne už zbyly jen prázdné regály. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Prázdné regály, několik exemplářů mýdla s jelenem, senioři zápasící o poslední kusy mraženého masa. Tento kuriózní pohled se mohl naskytnout lidem, kteří v těchto dnech navštívili supermarket Albert na pražském Andělu.

Prodejna bude kvůli rekonstrukci na téměř měsíc uzavřena a firma se proto rozhodla vyprodat veškeré zásoby s slevou 25 %. V poslední den prodeje se pak sleva vyšplhala na obřích 40 %.  

Vykoupený hypermarket Albert.

Zákazníci vzali supermarket útokem a za několik hodin už vypadal jako samoobsluha z dob reálného socialismu přenesená v čase do roku 2010.

Vykoupený supermarket Albert.

Dlouhé regály zely většinou prázdnotou, v jiných pak zůstávaly poslední zbytky neprodaného zboří. Většinou šlo o exkluzivní či bio potraviny, které ani po slevě 40 % nebyly žádná láce.

V supermarketu Albert na pražském Andělu kvůli rekonstrukci prodejny dnes vyprodávali zboží s 40% slevou. Odpoledne už zbyly jen prázdné regály.

Fascinované návštěvníky pak přitahovaly chumly lidí, které dávaly tušit, že je v oněch místech ještě o co bojovat. Zklamaně však často seznali, že se jedná jen o pytle krmiva pro psy či zmíněné mýdlo s jelenem.

V supermarketu Albert na pražském Andělu kvůli rekonstrukci prodejny dnes vyprodávali zboží s 40% slevou. Odpoledne už zbyly jen prázdné regály.

Smutný pohled byl také na regál s denním tiskem, kde ležely osaměle jen poslední výtisky Haló novin.

Dva poslední výtisky Haló novin.

Lidovky.cz

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz