28. listopadu 2008 18:44 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Ocelářská firma Mittal bude propouštět

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Krzywoň DanČTK

OSTRAVA Největší domácí ocelářská společnost ArcelorMittal Ostrava bude kvůli ochlazení poptávky v důsledku světové krize propouštět. Vedení ostravské firmy o tom dnes začalo jednat s odboráři, informovala mluvčí firmy Věra Breiová. Počet propuštěných nesdělila. Snižování stavů se podle ní dotkne všech firem, které má koncern ArcelorMittal v Česku.

Firma zde zaměstnává přes 10.000 lidí. Propouštění se podle šéfa firmy Sandžaje Samaddara bude týkat pozic v oblasti prodeje, administrativy a podpory výroby.

Cílem je dosáhnout nutného snížení nákladů v administrativě a podpoře výroby. Podle Breiové snižování stavu zaměstnanců postihne ArcelorMittal Tubular Products v Ostravě a Karviné, ArcelorMittal Frýdek-Místek, a ArcelorMittal Distribuce v Praze.

Zaměstnanci, kteří z bývalé Nové huti odejdou dobrovolně, dostanou vyšší odchodné. O podmínkách propouštění a počtu lidí, které postihne, bude vedení s odbory jednat příští středu, poznamenala.

Hutní gigant ArcelorMittal ve čtvrtek oznámil, že zruší až 9000 pracovních míst, což představuje zhruba tři procenta pracovních sil koncernu. Celá skupina má ve více než 60 zemích světa přes 326.000 zaměstnanců. V Česku zaměstnává přes 10.300 lidí, z toho v ArcelorMittal Ostrava pracuje 7450 lidí.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz