12. září 2007 18:10 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Odboráři odvolali Duška

Předák železničních odborů Jaromír Dušek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předák železničních odborů Jaromír Dušek | foto: ČTK

PRAHA Ústředí Odborového sdružení železničářů dnes odvolalo svého dlouholetého předsedu Jaromíra Duška. Odvolání předcházelo minulý týden rozhodnutí vedení OSŽ zbavit Duška výkonných pravomocí v souvislosti s hospodařením největší odborové organizace na železnici.

Oficiálním důvodem, pro který se rozhodlo 34členné ústředí OSŽ Duška odvolat, má být zpráva revizní komise odborů a ztráta důvěry. Minulý týden se hovořilo o souvislosti s investicemi do odborářských hotelů v loňském roce. "Podle předem připraveného scénáře jsem byl dnes popraven pučisty na základě vykonstruovaných argumentů," řekl Dušek.

Dušek považuje dnešní rozhodnutí za neplatné, protože má být v rozporu se stanovami OSŽ a hodlá se bránit u soudu. "Zároveň se budu domáhat očištění svého jména před veřejností," dodal.

Dušek je v čele nejsilnější odborové centrály na železnici 12 let. Pod jeho vedením si odboráři v roce 1997 pětidenní stávkou vymohli zastavení privatizace drah a odchod generálního ředitele.

ČTK