Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina 2 °C mlha Předplatné LN

Diskuse k článku

Omlouváme se, kaje se Albert za předražené maso napíchané vodou

Obchodní řetězec Albert lákal zákazníky na zlevněné výrobky. Jenže: takzvané masné výrobky napuštěné vodou a chemickými stabilizátory stály stejně jako kvalitní maso. Server Lidovky.cz konfrontoval řetězec s prohlášením České obchodní inspekce, které počínání Albertu označilo nálepkou - podvod. Albert se za svůj tah omluvil a svedl to na chybu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Chmelíček 30.3.2013 7:32

Omlouváme se,

příště budeme opatrnější, váš Albert

P. Čech 26.3.2013 7:09

Reakce Alberta.

Vepřová kýta na pečení byla přeceněna na cenovou úroeň standardní čerstvé vepřové kýty?Zajímavé. Tedy co to znamená? Standardní čerstvá vepřová kýta není vepřovou kýtou na pečení. A nebo také, že vepřová kýta na pečení není čerstvou vepřovou kýtou. Albert prostě v tom ohlupování a podvádění svých zákazníků nehodlá přestat a ještě k tomu se hloupě vymlouvá. Jedinou správnou reakcí českého státu by byl bezpodmínečný a okamžitý zákaz podnikání pro Albert v České republice. Každý totiž dělá jen to, co je mu dovoleno.

L. Papazian, Ing. 25.3.2013 14:35

Já jsem omluvu neslyšel, aroganci ano!

Je mi líto, ale Albert se neomlouvá, jen hraje hru na omluvu. Kdyby myslel omluvu vážně, okamžitě by přestal s těmito praktikami. Do obchodní sítě ALBERT nedoporučuji i nadále nakupovat!!

A. Lisovský 25.3.2013 9:28

máme co jsme chtěli.

Chamtiví Češi chtějí slevy, slevy, slevy, a obchodníci by byli blbí, kdyby na to neslyšeli a neprodávali šunty.

P. Čech 26.3.2013 7:16

Re: máme co jsme chtěli.

Je sice pravdou, že Češi chtějí slevy. Slevy ovšem nemusí znamenat zlevněný šunt. Levné zboží chtěli lidé vždy a všude, co se historie lidstva týče.Obchodníci zlevňovali, ale ne na úkor kvality a většinou se nesnížili k tomu, aby své zákazníky podváděli. To činí v ČR až za posledních 22-23 let.Zajímavé ovšem je, že v zahraničí tyto stejné řetězce takovéto šunty neprodávají. Není jim to tam totiž dovoleno. A o tom to je.Také tak se projevuje neviditelná ruka trhu.

V. Kolman 22.3.2013 21:01

JE "HEZKÉ", ŽE SE ALBERT OMLUVIL,

ale ta "politáváníhodná" nedopatření se této firmě stávají nějak moc často. Což takhle - 3x a dost. Pokud v nějakém řetězci jsem vícekrát nespokojen s kvalitou zboží - změním saloon. To je daleko účinnější řešení, nežli jenom lkát, nadávat a přitom stále chodit do stejného obchodu jako ovce na porážku. Najdou se i v Česku prodejci kvalitních potravin. Není jich mnoho a mají také vyšší ceny - ale jsou!

       Dalším řešením pro občany, žijící v blízkosti Německa je - jezdit nakupovat za hranice. Sám to tak o dovolené dělám. Nakupuji v jednom NĚMECKÉM (nejmenovaném) obchodním řetězci. Stejná firma jako u nás - ale diametrálně lepší kvalita i výběr. A přitom ceny jsou srovnatelné.

J. Sojka 22.3.2013 12:41

Ani kočky to nežraly

Asi před měsícem jsem v Albertu koupil maso se žlutou etiketou a s nápisem "hovězí plec na pečení". Že to není normální maso, jsem netušil. Část masa jsem v syrovém stavu (po přemražení) dal svým dvěma kocourům. A zatímco jinak se mohou po syrovém mase "utlouct", toto maso nežrali.... I kocouři poznali, že je tam něco špatně...

V. Plocek 21.3.2013 23:49

Vodnaté masíčko

Kdy se již čeští spotřebitele naučí pořádně nakupovat.  Kdo jim natluče do hlavy, že méně je někdy více.  Tj. nekoupím 20 dkg vodnatého turisty, ale pouze 10 kvalitního salámu. Česky řečeno, když mám málo peněz, snížím spotřebu (znám to jako důchodce z praxe). Ale to asi je v české prožrané společnosti problém.

D. Stirský 21.3.2013 17:19

Tyto vyfi..ku...dace

určitě vymýšlí nějaký "manažer", k kterém Lidovky(s předsatvou, jak je to "in")  informují v rubrice "Manažeři v pohybu". Vůbec si myslím, že - je to možná hloupé - pokud budeme obchod nazývat byznysem, situace se nezlepší. Byznys - to je pro mne dost nehezké slovo. Vždy za ním čuju nějakou vylomeninu, vyčůranost, podfuk... .

R. Vašíček 21.3.2013 16:25

Šťavnatosťou myslia,

že z neho prská voda, keď sa hodí na rozpálenú panvicu.

L. Papazian, Ing. 21.3.2013 15:44

Co je cenově výhodné na tom, když kupuji vodu za 150 Kč/kg?

A jaké dostane tresty Albert, když obchodní inspekce dospěla k závěru z klamání spotřebitele, že se jedná o podvod?

V. Plocek 21.3.2013 23:51

Re: Co je cenově výhodné na tom, když kupuji vodu za 150 Kč/kg?

Bude to zajímavé. Dnes se v TV mluvilo o maximu, tj. o 3 milionech. Počkáme, ze skutečně státní orgán obchod potrestá a ne polechtá 10 tisíci jako v předchozích případech.  Když dostatnou několikrát uhradit takovouto sumu, tak je naděje že si dají pozor.

M. Kreuz 22.3.2013 16:20

Re: Co je cenově výhodné na tom, když kupuji vodu za 150 Kč/kg?

3 mil.? Jenom?!!

V. Plocek 22.3.2013 20:25

Re: Co je cenově výhodné na tom, když kupuji vodu za 150 Kč/kg?

Opakované pokuty v milionech, skutečně vybrané jsou jediná možnost, jak zlikvidovat drzost, kterou je opakované nekvalitní zboží. Dnes na Nově vjeli na plzeňsku do obchodního domu a přímo na kameru ukazovali plesnivé a schnilé zboží, zeleninu a ovoce. A vedoucí pracovnice se nenamáhala jít k reportérům, aby reagovala. Provokační drzost. Ale opakuji, chce to tvrdé pokuty a jejich tvrdé vymáhání. A to je velká otázka.

M. Zhoubný 21.3.2013 14:14

Na každého jednou dojde.

A na mnohé dokonce víckrát.

R. Langer 21.3.2013 14:08

Aha, takže skutečné maso

se zdražilo, a všechno je pěkně v pořádku. No to je takové hezké české řešení... :-D

J. Tínek 21.3.2013 14:06

Albert je u mě

ten nejméně solidní obchodní řetězec(srovnávám s Globusem, Lidlem,Kauflandem,Penny Marketem..)....Posuzuji to podle toho, co prodává v našem městě,a za jaké ceny...Ceny vysoké,kvalita  značně rozporuplná. Ale i kdyby začal prodávat  vše v nejlepší kvalitě, renomé mu to určitě nevrátí......

M. Bilkova 21.3.2013 14:35

Re: Albert je u mě

Albert u nás je nejodpornější obchod. Jeho zaměstnanci vám dávají najevo, že jste povl a odporný hmyz. Kdybych to neměla blízko z domu, tak tam nevkročím. Nemluvím o cenách a kvalitě.Raději jezdím jinam.

J. Denemark 21.3.2013 13:56

Do Albertu nechodím už od té kauzy se shnilým masem....

V. Husák 21.3.2013 12:47

Hlupáci na postupu

Stále více a častěji se ukazuje, že většina obyvatel této země by měla prohlášena za nesvéprávné a zbavena volebního práva. Kdyby většina lidí přestala ty šunty nakupovat, obchody by je brzo přestaly nabízet. Jenomže by čeští zákazníci museli pochopit, že i jeden pláteček pravé šunky od kosti je v souhrnu vyjde levněji, než pět deka mokrého, mírně jedovatého a šunku jen připomínajícího sajrajtu. Ale to bychom už toho po lidech chtěli moc !!!

H. Kavková 21.3.2013 12:10

dobrý prostředek.......

Kajícnost je nejúčinnější prevence pro žaludky spotřebitelů..........

R. Langer 21.3.2013 14:09

Re: dobrý prostředek.......

Jestli ne spíš průjem z "výhodně" nakoupených odpadků...

J. Cerny 21.3.2013 12:09

Hlavni vinu maji zakaznici

Pokud zakaznici budou davat prednost kvantite a cene pred kvalitou tak takoveto jednani v nasi zemi vycuranku bude nevymytitelne. Sankcemi ho lze omezit, ale ne vymytit. Vymytit ho muze jen zakaznik (nebot: ZAKAZNIK NAS PAN) ktery si zacne vazit sveho zdravi a svych chutovych organu a ten smejd nebude indirektne vyzadovat. Jinak jeste jednou zverejnim jednu moji odpoved nize - v pokracovani..

J. Cerny 21.3.2013 12:09

Re: Hlavni vinu maji zakaznici - pokracovani

Cilem sankci nema byt likvidace firem. Dokud se sankce budou tykat jen firem,ktere dostanou "symbolickou" pokutu, tak se nic nezlepsi. Sankce musi predevsim postihnout managery, kteri jsou za kriminalni rozhodnuti zodpovedni. Pokuta je jedna moznost, (tu ale stejne nakonec zaplati firma) a proto je ji nutno doplnit soudnim rizenim s moznosti podmineneho, ci nepodmineneho trestu a moznosti doplnit zakazu vykonu povolani (= zakaz vykonu vedouci funkce v prodejnim retezci)! To si pak kazdy rozmysli delat kriminalni vylomeniny, protoze to by znamenalo adie kariero. V tomto pripade by ani firmy nemely moznost tlacit na sve zamnestnance, aby tato rozhodnuti delali, nebot tim by mohly prijit o svuj management.

P. Čech 21.3.2013 13:00

Re: Hlavni vinu maji zakaznici - pokracovani

Vyjděme ze stavu, který objektivně existuje. V ČR poniká nejméně 8 obchodních řetězců, zabývajících se m.j. prodejem potravin. Zde sankce dokážou mnoho. Při prvním prohřešku, o jakých je zde řeč bych navrhoval udělit danému řetězci 5 milionů pokuty.  Při jakémkoliv dalším prohřešku okamžitý zákaz podnikání v ČR. Nic by se totiž nestalo, kdyby u nás bylo o jeden či dva řetězce méně. Ostatní by však ze strachu okamžitě podvádět přestali. A o tom to je. Udělování pokut v řádu statisíců korun nic neřeší a obchodní řetězce se tomu mohou jen smát. Svými podvody si totiž vydělávají desítky milionů.

J. Cerny 21.3.2013 14:04

Re: Hlavni vinu maji zakaznici - pokracovani

To je to co si myslim take, ale pokud za kriminalni rozhodnuti (kazde rozhodnuti nese nejaky podpis) ucinite zodpovednym konkretni osobu, tak aniz by jste likvidoval firmy a pracovni mista dosahnete uspechu take.... Ty rozhodnuti delaji lide a ne firmy! A proto lide musi byt postizeni!

P. Čech 21.3.2013 17:05

Re: Hlavni vinu maji zakaznici - pokracovani

A ty firmy patří komu? Ptákům, obojživelníkům či plazům? Nikoliv , patří lidem. Konkrétním lidem, které však ve většině případů nelze trestat, protože nespadají pod naše trestní právo. Proto je nutno trestat firmy a přes ně ony lidi.

R. Langer 21.3.2013 14:13

Re: Hlavni vinu maji zakaznici - pokracovani

...a co když by nezůstal žádný řetězec... ;-)

P. Čech 21.3.2013 17:08

Re: Hlavni vinu maji zakaznici - pokracovani

Nic nepřekonatelného by se nestalo. Otevřel by se prostor pro naše obchodníky. Ovšem obavy z toho nemám. Pokud by byl vysloven zákaz podnikání dejme tomu pro Albert a Tesco, ostatní by si dali sakra pozor, aby je to nepostihlo také.

J. Novák 21.3.2013 11:47

H2O

Tak mne právě řetězec Albert přesvědčil o tom, že je ekonomicky výhodné kupovat vodu  nasycenou Éčkama? CCA 200 mililitrů takovéto vody vás vyjde na pouhých asi 20,-kč.  No nekupte to? Za 2 deci nějaký žbrďoly dáte v hospodě kolem 25,- kč.  Vždyť ti v tom Aholdu myslí na naše peněženky. No není to krásný? Abyste nepřijímali zbytečné calorie, tak místo kila masa vám prodáme jen 800 gramů, stejně je většina národa obtloustlá, a k tomu jako bonus za pouhou dvacku vynikající Ečkový koktejl utvořený podle nejnovějších receptur na (ne)zdravou výživu.


Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Eva Burešová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

F-86 při nastřelování kulometů v noci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...