4. února 2011 12:10 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Opozdilci jásají, termín pro daňové přiznání se posunuje o den

Elektronické daňové přiznání vám ušetří čas i peníze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektronické daňové přiznání vám ušetří čas i peníze | foto: Lidové noviny

PRAHA Termín podání přiznání k dani z příjmů včetně splatnosti daně se od letoška posunuje o den z posledního březnového dne na 1. dubna.

Informovalo o tom dnes Generální finanční ředitelství.
Termíny pro podávání daňových přiznání se posunují v návaznosti na změnu v počítání lhůt podle nového daňového řádu.

Totéž platí i pro ty, kteří mají termín k podání daňového přiznání posunutý proto, že jim daňové přiznání zpracovává a podává daňový poradce nebo mají zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem. Tito poplatníci musí podat přiznání k dani z příjmů a daň zaplatit až do 1.července 2011, místo 30. června, jak tomu bylo doposud.

Změna se dotkne i daně z příjmů
Změna se zároveň dotkne vyúčtování daně z příjmů vybírané srážkou, které je nutné podat do 1. května 2011 (místo 30. dubna 2011), a vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti, které je nutné podat do 1. března 2011 (nikoliv do 28. února 2011).

Tyto změny vycházejí z ustanovení daňového řádu týkajícího se počítání lhůt stanovených podle týdnů, měsíců a let. Změna se netýká lhůt počítaných na dny, což je například lhůta pro podání daňového přiznání k dani z přidané hodnoty či lhůt, které jsou pevně stanoveny zákonem.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!