Úterý 2. března 2021svátek má Anežka 9 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Osobních bankrotů přibývá, lidé nemají na splátky a topí se v dluzích

Osobních bankrotů v Česku meziročně třikrát přibylo. Důvodem může být finanční krize, ale i mnohem větší všeobecné povědomí o tomto zákonu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
miki 18.9.2009 11:56

Re: Další blábol

ty jsi ale opravdu tele, Ladic ti položil kontrolní otázku: utíkal někdo za lepším na východ nebo na západ?

cvcv 18.9.2009 12:34

Re: Další blábol

Proč by se měla každá generace mít líp jako předchozí? To je jen utopie. Každý se ať má tak jako si zaslouží.

Lojza 18.9.2009 13:24

Re: Další blábol

Protože to říkal pupkin.

Harry 18.9.2009 13:03

Re: Další blábol

"Každá nová generace se  musí mít líp než předchozí" Naprostý souhlas, ale problém je, kdo to zajistí a jak (u nás v ČR je to jednoduché, zajistí to CSSDKSC, mají s tím zkušenosti letité) . V historii tomu bylo už mnohokrát právě naopak, bohužel.

Vén 18.9.2009 11:51

Re: Další blábol

To je právě tím, že jsou tak zmatení  a domnívají  se že se mají tak dobře, že to v pohodě splatí.A jinak určitě k nám na východ nebude nikdy, nikdo utíkat neboj.

Ivan 18.9.2009 15:57

Re: Další blábol

Utíkalo se na západ. Ale utíkalo se tehdy spíše za lepší ekonomikou, nebo za větší politickou svobodou? Myslím, že není úplně v pořádku míchat to dohromady a dojít pak od toho k atomickému závěru, že za minulého režimu prostě bylo hůř a tím že končí diskuse... Není to příliš zjednodušující hodnocení, které implicitně zapovídá úvahy o těch hospodářských mechanismech a společenských poměrech, které byly v mnoha ohledech lidštější a po kterých právě je dnes mnohým lidem smutno, aniž to kdy byli kariéristé v KSČ?

miki 18.9.2009 11:43

Re: Další blábol

toto ti mohli tvrdit komouši na schůzích za totáče a ty sis to teď malounko popletl, ferdo

František Potřebný 18.9.2009 11:55

Souhlasím s vámi

Souhlasím s vámi, protože člověk takřkja každodenné vidí, jak se zdražuje nejen pivo a cigarety, ale i ostatní základní lidské potřeby.

Öman 18.9.2009 12:38

Re: Souhlasím s vámi

Jenom díky boju, že máme stále průměrný plat 1500,- Kčs :-D

Lojza 18.9.2009 13:26

Re: Souhlasím s vámi

Zdražuje? Kde nakupuješ?

luk 18.9.2009 14:14

Re: Další blábol

Pokud vam nekdo neco takoveho sliboval a vy jste tomu veril tak jste hloupej kluk. Stat tady neni aby zajistoval kazdemu blahobyt. Stat ma za ukol zajistit spravny chod spolecnosti a postarat se o to aby nikdo neumrel hlady ale blahobyt si musi vybudovat kazdy sam. Stat neni zadna chuva.

drak 18.9.2009 15:25

Re: Další blábol

tyhle reci jsem slysel od soudruhu, vcetne rekreaci a nezamestnanych. ale no j, tenkrat bylo lip, dyt prece rohlik stal 40 haliru, no ne?

Vítek 18.9.2009 11:25

Jen by mně zajímalo,

když všichni víme, jak máme hloupý národ, proč třeba ministerstvo financí neomezí reklamny v  televizích a sdělovacích prostředcích? Mnoho lidí jim naletí a podle mně je to už lichva bank řízená státem se snahou zničit mnoho lidí a rodin.

pretekar 18.9.2009 11:27

Re: Jen by mně zajímalo,

Uz to nehul clovece

koros 18.9.2009 11:34

Re: Jen by mně zajímalo,

Pokud do toho národa patříš, tak jsi jeno jedním z těch hlupáků, tebou deklarovaných. Jenom hlupák může prohlásit, že národ je hloupý a je to tím, že hlupák neví, že je hlupák, pokud mu to někdo chytřejší neřekne.

Vítek 18.9.2009 12:06

Re: Jen by mně zajímalo,

žiji bez dluhů, nemám to zapotřebí, takže jsem asi hlupák, co? 

luk 18.9.2009 14:19

Re: Jen by mně zajímalo,

Vy nejste hlupak, ze nemate dluhy. Vy jste blbec ktery veri, ze stat ma zajem na niceni rodin.

Öman 18.9.2009 12:43

Re: Jen by mně zajímalo,

I ten největší levičák tady stále něco mele o svobodě. A svoboda má hodně společného se zodpovědností. Je-li svobodný člověk bez vlastní zodpovědnosti, je na nejlepší cestě k bankrotu (a tím nemyslím jen ten ekonomický). Stát je ten poslední, kdo by do toho měl nějak kecat! Ten by tu měl být skutečně jen pro jeho základní funkce (a ne jako dnes, kdy stát funguje de facto už jen jako ústav sociálního zabezpečení).

Lojza 18.9.2009 13:28

Re: Jen by mně zajímalo,

Musíš tu reklamu poslechnout?

Surfer 18.9.2009 13:44

Re: Jen by mně zajímalo,

Jsi skutečně tak blbej, anebo to jenom hraješ? Banka prodává své produkty, jako např. obchodník s auty. Nikoho nenutí, aby si někdo bral půjčku - buď umí člověk hospodařit a prachy si vydělat anebo ne. Reklamy přece nikoho nenutí pod pohrůžkou, aby si určitou věc kupovat - reklama má pouze informovat. A pokud přece jen někdo si chce vzít půjčku, tak musí vědět, zda je schopen ji později splácet. V tom hraje velkou úlohu i povolání (předem vědět, zda nehrozí např. v budoucnu propouštění), výše výdělku atd. A co nutně nepotřebuji, tak si na to nebudu brát půjčku, ale raději si na to našetřím. Jenže v Česku odjakživa platilo jedno pravidlo: předvádět se před ostatníma, co si můžu dovolit, na co ten druhej nemá. Na co musí mít někdo plasmovou televizi, když tel. programy nestojí za nic, anebo sebelepší mobilní telefon, i když ho neumím ovládat, nebo satelitní zařízení se 400 programy, i když neovládá někdo cizí jazyky. Dobrou pomůckou  je si vést domácí účetnictví. K tomu stačí jediný arch papíru: nalevo aktiva - tedy příjmy, napravo pasiva - pravidelné měsíční výdaje a pod tím dole  zjistím, co mě zůstane na živobytí.

Ach jo 18.9.2009 10:57

Podbizeni bank a spatne zakonodarstvi

To jsou pobidky tem, kteri ziji jenom ze dne na den a rikaji si, on se svet nezbori, nejak to uz dopadne!!! Leta bylo mozne bez postihu delat dluhy. Bankrotovy zakon, ani exekuce neexistovaly. Vse tedy dovolene pro zivot na vypuc v CR, uplne idealni! Najednou ale veritele a zakonodarci zatahli smycku a je prusvih s povykem!!!!

Františe Mlčoh 18.9.2009 10:56

Umlčme tu socialistickou písničku!

http://www.oranzada.cz/index.php

Martin 18.9.2009 10:50

Stát to tak chce

Na ZŠ a SŠ stát více než deset let pracuje na snížení výuky matematiky a souvisejících předmětů ve prospěch předmětů humanitních. Takže do dětí hustí multikulti, eko, bio, fair-trade nesmysly, ale řídit rodinné finance to neumí. Toto jsou pouze důsledky a stát to tak prokazatelně chce.

BJ von Wolfenstein 18.9.2009 12:34

Re: Stát to tak chce

Máte určïtě velkou část pravdy. "Žvanivých předmětů" na školách přibývá na úkor těch exaktních.. Jinak, jestli je někdo schopen vzít si 50k Kč půjčku, s úžasným úrokem již od 26%,  aby si udělal hezké Vánoce a pak to 5 let splácel, je to u mne idiot, který si nezaslouží nejmenší soucit.

Harry 18.9.2009 13:07

Re: Stát to tak chce

No já bych ty rodinné finance neviděl tak komplikované aby se to muselo učit. Stačí "když na to nemám - tak to nechci, nebo si na to nejdřív našetřím....).

Karla 18.9.2009 18:43

Re: Stát to tak chce

Naopak, ubývá hodin humanitních předmětů, u čj např o 4 hod měsíčně.

Nedivte se potom, že když člověk nečte, nerozumí slovům, nepochopí matematický příklad /třeba, jak funguje úrok/, nedokáže nakonec posoudit, jestli A je větší nebo menší, než B. Neoprávněně se tu kritizují ty humanitní obory -ony totiž učily rozumět životu,vztahům,praktické logice - prostřednictvím řeči teprve dokážete pochopit i tu matematiku úroků, půjček, lhůt, hrozný jazyk pojišťovacích smluv a manipulační zákonitosti sloganů. Právě likvidace humanitních oborů způsobuje, že lidé dnes tak snadno podléhají právě záludnostem reklamy a různých textů .. protože prostě NECHÁPOU.. A vy, když se k té kampani přidáváte, aniž byste to domyslel, té likvidaci vzdělání a vytváření bezbranných ovcí nevědomky pomáháte.

Někdy mám pocit, že devastace českého školství je organizovaná sabotáž. I komunisti se báli vzdělané mládeže, ale to, co se za vzdělávání vydává dnes, je operace na živém těle.

Robin 18.9.2009 10:46

Osobní bankrot - kvalifikované audio

Tohle povídání stojí za poslech:

http://mujrozhlas.mujblog.centrum.cz/clanky/MP3-Osobni-bankrot-44904.aspx

Norma Džín 18.9.2009 10:40

Pořádel á la Českoblbsko

Nejhloupější zákony má Českoblbsko. Obyčejném člověku vezmou vše kvůli nesplacené pokutě za MHD. A podnikatel může zkrachovat a nic se mu nestane. Můj bývalý šéf, nakladatel, se podal do konkurzu, milionové nesplacené závazky vůči tiskárnám, desetitisícové nesplacené honoráře překladatelům, autorů, grafikům, sazečům atd... A co myslíte? Správce vyhlásil nedostatek majetku a nikdo nic nedostal. A klídek. Hlavně že má tento úpadce teplé místečko na magistrátu. Ať žije pořádek á la Českoblbsko.

Surfer 18.9.2009 13:33

Re: Pořádel á la Českoblbsko

To není jen v Česku - tzv. platební neschopnost anebo konkurz probíhá vždy, když firma není schopna splácet pohledávky, tudíž zkrachovala - určí se prostě likvidátor, který sečte všechna aktiva a pasiva a z toho se pak vypočte zisk anebo ztráta. A kde nic není, ani čert nebere!

michal 18.9.2009 10:34

NA DLUH JAKO PAROUBEK, JENŽE TEN JE NA VRCHOLU PYRAMIDY A

LIDI DIOLE TO ZAPLATAÍ, SNAD SI ZA TO POČTOU V BULVÁRU, KDYBY SE PAROUBKŮM NARODIL ČERNOCH, NEB GENETIKA MODERNÍ JE ÚŽASNÁ, ALE I TAM SE NĚKDY STANE CHYBA, PROČ MATEŘSTVÍ PANÍ PŘEKLADAŘELKA TAK BULVÁRU PRODÁVÁ, NEVÍM, OBVYKLE SE KAŽDÉMU TAKOVÝ KŠEFT VRÁTÍ, nejsme notoričtí alkoholici odkázaní na péči nějakého putikářa


Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...