Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Osobních bankrotů přibývá, lidé nemají na splátky a topí se v dluzích

Osobních bankrotů v Česku meziročně třikrát přibylo. Důvodem může být finanční krize, ale i mnohem větší všeobecné povědomí o tomto zákonu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Historik 4.11.2009 14:44

Re: strastiplný pohled

Neměli problémy se zaměstnáním, dluhy a bydlením???

Ve velkých městech se na byt čekalo 20 let. A pokud se někdo moc zadlužil (to u bank nebylo možné, ale mnozí si půjčovali od známých atd.) tak nevyhlásil osobní bankrot, ale skončil v kriminálu.

Ani dnes nemáte problémy se zaměstnáním, pokud budete pracovat za podmínek, za kterých pracují třeba Ukrajinci.

no jo 18.9.2009 19:44

Re: Dluhy

lidé čumí na TV seriály a chtějí mít stejné vybavení jako "oni", jenomže jim prostě nedoklapne, že u nás nikdy nebudou mít tu kupní sílu, tak jako "ti" v těch seriálech.....

Karla 18.9.2009 18:43

Re: Stát to tak chce

Naopak, ubývá hodin humanitních předmětů, u čj např o 4 hod měsíčně.

Nedivte se potom, že když člověk nečte, nerozumí slovům, nepochopí matematický příklad /třeba, jak funguje úrok/, nedokáže nakonec posoudit, jestli A je větší nebo menší, než B. Neoprávněně se tu kritizují ty humanitní obory -ony totiž učily rozumět životu,vztahům,praktické logice - prostřednictvím řeči teprve dokážete pochopit i tu matematiku úroků, půjček, lhůt, hrozný jazyk pojišťovacích smluv a manipulační zákonitosti sloganů. Právě likvidace humanitních oborů způsobuje, že lidé dnes tak snadno podléhají právě záludnostem reklamy a různých textů .. protože prostě NECHÁPOU.. A vy, když se k té kampani přidáváte, aniž byste to domyslel, té likvidaci vzdělání a vytváření bezbranných ovcí nevědomky pomáháte.

Někdy mám pocit, že devastace českého školství je organizovaná sabotáž. I komunisti se báli vzdělané mládeže, ale to, co se za vzdělávání vydává dnes, je operace na živém těle.

Ivan 18.9.2009 15:57

Re: Další blábol

Utíkalo se na západ. Ale utíkalo se tehdy spíše za lepší ekonomikou, nebo za větší politickou svobodou? Myslím, že není úplně v pořádku míchat to dohromady a dojít pak od toho k atomickému závěru, že za minulého režimu prostě bylo hůř a tím že končí diskuse... Není to příliš zjednodušující hodnocení, které implicitně zapovídá úvahy o těch hospodářských mechanismech a společenských poměrech, které byly v mnoha ohledech lidštější a po kterých právě je dnes mnohým lidem smutno, aniž to kdy byli kariéristé v KSČ?

Sid 18.9.2009 15:52

Re: strastiplný pohled

No jiste! A pak prijde komunismus s pracovnimi tabory a popravami. Komuniste jsou zrudy a meli by se zakazat...

drak 18.9.2009 15:27

hm

par desitek lidi mesicne a je z toho canek o krizi kapitalismu. vic lidi mesicne umre na alkoholismus.

Surfer 18.9.2009 15:26

Dluhy

Hrát hogo fogo není žádný umění, ale umět hospodařit je už věc druhá!

drak 18.9.2009 15:25

Re: Další blábol

tyhle reci jsem slysel od soudruhu, vcetne rekreaci a nezamestnanych. ale no j, tenkrat bylo lip, dyt prece rohlik stal 40 haliru, no ne?

Surfer 18.9.2009 15:24

Re: strastiplný pohled

Dávali kredity dokonce lidem, kteří byli již po smrti - stačilo, že to za ně někdo podepsal.

drak 18.9.2009 15:22

Re: strastiplný pohled

strastiplny kapitalismus je porad o rad vys nez rajsky socialismus, cece

lomihnát 18.9.2009 15:21

Re: strastiplný pohled

Ano, také jsem si všiml několika podlých bankéřů z Wall Streetu, jak nezodpovědně podepisovali za nemajetné pitomce smlouvy na plazmový televize u Home Creditu.

JV 18.9.2009 15:16

strastiplný pohled

na kapitalismus.. Přátelé kapitalismu rádi svalují lidské utrpení na lidi. Nikdo se však nehlásí ke krizi a všeobecnému zadlužení všech včetně státu. Jak prohlásil jeden bankéř z WS, tak za kriizi si můžou lidi sami. A bankéři jsou z toho rázem venku. Ještě budou lidi vzpomínat na socialismus,kdy neměli problémy se zaměstnáním, s dluhy a bydlením..

lomihnát 18.9.2009 15:07

V čele s tím milým Paroubkem

ke STÁTNÍMU BANKROTU.

.

Vždyť půjčit si je tak SNADNÉ .....    PROŽERME TO!

.

My to platit nebudem, zaplatěj to sousedovic študovaný haranti, a eště nám budou dělat na důchod, viď stará! Eště že jsme si fakany nepořídili, nemohli bysme jezdit každej rok do Chorvatska.

konny 18.9.2009 14:29

Re: socialisticke mysleni

pěkně napsáno...

konny 18.9.2009 14:29

Re: Kdopak to je?

Pak nerozumím,proč mluvíte o rudooranžových.Boháči i chudí jsou přívrženci všech politických stran.Nejspiš však asi máte na mysli parazity- nepřizpůsobivé,kteří volí toho,kdo jim víc nasype do volete...

ttt 18.9.2009 14:24

socialisticke mysleni

Pro socialisty je svobodna matka na drogach typickym obcanem a je nezbytne prizbusobit podle ni zakony a socialni system.

Co takle vzit za typickeho obcana strizlivou matku s manzelem/partnerem, ktery pracuje a stara se o sebe a o deti, pripadne o sve rodice pokud potrebuji peci.

A co takhle usit zakony na miru temto lidem, a pro ty ostatni udela opravdu zachranou sit a nikoliv platformu pro pohodlne zivobiti.

Ztezovat si ze svobodna matka ma financni problemy je uchylarna, kdo jiny uz by ty financni problemy mel mit?

luk 18.9.2009 14:19

Re: Jen by mně zajímalo,

Vy nejste hlupak, ze nemate dluhy. Vy jste blbec ktery veri, ze stat ma zajem na niceni rodin.

konny 18.9.2009 14:18

Re: Kdopak to je?

Musím souhlasit s vámi.Ještě bych přidal,že pan Mařík uvažuje velice jednoduše,jakoby ani netušil,že zadlužování nemá nic společného s politikou,ale s lidskou schopností předvídat a kalkulovat.

luk 18.9.2009 14:14

Re: Další blábol

Pokud vam nekdo neco takoveho sliboval a vy jste tomu veril tak jste hloupej kluk. Stat tady neni aby zajistoval kazdemu blahobyt. Stat ma za ukol zajistit spravny chod spolecnosti a postarat se o to aby nikdo neumrel hlady ale blahobyt si musi vybudovat kazdy sam. Stat neni zadna chuva.

konny 18.9.2009 13:45

JJ,každý je strůjcem svého štěstí....

ať pak nebrečí,když něco prošvihne.....

Surfer 18.9.2009 13:44

Re: Jen by mně zajímalo,

Jsi skutečně tak blbej, anebo to jenom hraješ? Banka prodává své produkty, jako např. obchodník s auty. Nikoho nenutí, aby si někdo bral půjčku - buď umí člověk hospodařit a prachy si vydělat anebo ne. Reklamy přece nikoho nenutí pod pohrůžkou, aby si určitou věc kupovat - reklama má pouze informovat. A pokud přece jen někdo si chce vzít půjčku, tak musí vědět, zda je schopen ji později splácet. V tom hraje velkou úlohu i povolání (předem vědět, zda nehrozí např. v budoucnu propouštění), výše výdělku atd. A co nutně nepotřebuji, tak si na to nebudu brát půjčku, ale raději si na to našetřím. Jenže v Česku odjakživa platilo jedno pravidlo: předvádět se před ostatníma, co si můžu dovolit, na co ten druhej nemá. Na co musí mít někdo plasmovou televizi, když tel. programy nestojí za nic, anebo sebelepší mobilní telefon, i když ho neumím ovládat, nebo satelitní zařízení se 400 programy, i když neovládá někdo cizí jazyky. Dobrou pomůckou  je si vést domácí účetnictví. K tomu stačí jediný arch papíru: nalevo aktiva - tedy příjmy, napravo pasiva - pravidelné měsíční výdaje a pod tím dole  zjistím, co mě zůstane na živobytí.

CML 18.9.2009 13:44

Nic nového ...

Problém je, že průměrný český socky s platem 20tis. si neumí spočítat domácí finance, chtějí si žít nad poměry a pořizují si vše na úvěr... Ale budiž každému přáno

Surfer 18.9.2009 13:33

Re: Pořádel á la Českoblbsko

To není jen v Česku - tzv. platební neschopnost anebo konkurz probíhá vždy, když firma není schopna splácet pohledávky, tudíž zkrachovala - určí se prostě likvidátor, který sečte všechna aktiva a pasiva a z toho se pak vypočte zisk anebo ztráta. A kde nic není, ani čert nebere!

K.Mařík 18.9.2009 13:29

Re: Kdopak to je?

Mám za poslední větou usmíváčka... čímž dávám najevo nadsázku. Ale půjčuje si ten, kdo na "to" nemá.. a vzhledem k tomu, že rudooranžoví jsou hlavně z vrstev závislých na státu, nízkopříjmoví nebo vysokopříjmoví ale hloupí, tak nejsem daleko od pravdy :-)

Lojza 18.9.2009 13:28

Re: Jen by mně zajímalo,

Musíš tu reklamu poslechnout?

Lojza 18.9.2009 13:26

Re: Souhlasím s vámi

Zdražuje? Kde nakupuješ?

Lojza 18.9.2009 13:24

Re: Další blábol

Protože to říkal pupkin.

JaS 18.9.2009 13:11

Svobodná matka,

"nejen" vinou drog...

Jana 18.9.2009 13:08

Re: Úsporný balíček vlády

lidé využívají osobních bankrotů, exekutoři exekucí, nějak se to musí postupně začít "kočírovat", s jídlem roste chuť, chybí tady ta historická tradice a morálka...

Harry 18.9.2009 13:07

Re: Stát to tak chce

No já bych ty rodinné finance neviděl tak komplikované aby se to muselo učit. Stačí "když na to nemám - tak to nechci, nebo si na to nejdřív našetřím....).


Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...