Diskuse k článku: Osvětlení škol? Levné a škodlivé

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 52
  • Poslední: 27.6.2007 21:53
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
25.6.2007 18:21

Svítit může i slunce

V mnohých školách se zatáhnou žaluzie, aby žáci nebyli oslněni sluncem, ale pak se rozsvítí, aby žáci viděli. Že lze regulovat světlo ve třídách sklopením žaluzií na to se nedbá, on někdo na tu stále dražší elektřinu přispěje, vždyť jde o chudáčky děti. A že by poslední odcházející po skončení vyučování zhasnul. Proč oni to neplatí tak jim do toho nic není.

24.6.2007 16:39

Svítím kombinovanými svítidly

Vyhovuje to více mému zraku. Musím říct, že žádný typ úsporných "žárovek" nemá ani náhodou delší životnost, než  žárovky klasické. Spíše naopak. Ať to některý z novinářů nebo  pracovníků agentur které tyto kecy přebírají zkusí sledovat.

24.6.2007 16:13

Díky všemocné hnátě trhu a jejím uctívačům ( zlodějským prodejcům a pablbům ve vedení státu )

 Vše co je úsporné a ekologické je mnohonásobně dražší než výrobky zastaralé , nehospodárné a neekologické . Místo toho , aby se výrobky úsporné cenově třeba i dotovaly na snížených pořizovacích cenách , denně se dovídáme o zdražování ( nezdůvodnitelném , nebo ve zdůvodnění vylhaném - ČEZ , RWE, ATD ) VŠECH DRUHŮ ENERGIÍ A VODY, BENZINU ....ZAMÝŠLENÉM ZDAŇOVÁNÍ TOPENÍ UHLÍM .... A PROCES DALŠÍHO OKRÁDÁNÍ LIDÍ S NIŽŠÍMI PŘÍJMY NEMÁ A NEBUDE MÍT KONCE , DOKUD TADY BUDOU VLÁDNOUT ZLODĚJI NA ČELE S kLAUSEM . Miliardy se ročně vyhodí za platy idiotů ve státní a obecní byrokracii , a vždy se najde někdo , kdo platy těmto nemakačenkům  bude neustále tlačit nahoru  a přece oni všichni nedělají více jak dva dny v týdnu ( !!! úřední hodiny !!! ) . Kdo nějak zdůvodní , proč každý STÁTNÍ blb BYROKRAT  MÁ SVÉHO JEŠTĚ BLBĚJŠÍHO TISKOVÉHO MLUVČÍHO ??? Proto je nutno lhát a zdůvodňovat zlodějny v V BATOZÍCH , BALÍČCÍCH A RUKSACÍCH VLÁDNÍCH DEFOREM , aby tento partajní státní ksindl opravdu nemusel nic dělat , a současně nikdy neměl a nemá žádnou zodpovědnost za cokoli co pokazí , zničí a zblbne . Co možno požadovat od volů , více než kus hovězího masa ( politicky duhového ) . Rv

24.6.2007 16:40

Re: Díky všemocné hnátě trhu a jejím uctívačům ( zlodějským prodejcům a pablbům ve vedení státu )

Co to znamená .. "se dotovaly" ? Chcete asi říci abychom je zaplatili oklikou - v daních. Nikdo jiný než my je nezaplatí.

25.6.2007 10:22

Re: Díky všemocné hnátě trhu a jejím uctívačům ( zlodějským prodejcům a pablbům ve vedení státu )

osm (8) let tu vládla ČSŠD, proč to tedy neudělali zákonem oni.

Sundejte si ty vaše růžové brýle a koukněte se na svět trochu lépe. Žádnému z politiků nejde o lidi, ale o vlastní koryto...

23.6.2007 11:46

Není nad žárovku

Jo, až vymyslí úsporná svítidla bez rtuti a jiných sra*ek, tak ať EU něco nařizuje. Nyní se vyplatí obyčejná žárovka, protože wolframové vlákno neškodí tolik jako rtuť. Zase kšeft pro překupníky, kteří začnou nakládat z nebezpečnými odpady, ala zahrnutí pod zem a vysoké zisky.

24.6.2007 16:16

Re: Není nad žárovku

SRAT NA EU,POUZIVEJTE SVICKY.ZA CHVILI VA EU REKNE KOLIK HAJZL PAPIRU MUSITE POUZIVAT>-

22.6.2007 22:12

no setrit se ma urcite, ALE TA EU uz zase blbne v Cehach - ted to jsou skoly...

to je prdel , ted si EU vybrala skoly ---  no hlavne at se podiva v samotne EU jak to vypada ve skolach s osvetlenim, to zase budeme v EU nejlepsi , ze jo .....

MINULE TO BYLO ZARIZENI V RESTAURACICH, bezdotykove baterie atd. nikde v EU - Spanelsko , Itakie, Anglie..........  dodnes nejsou bezdotykove baterie, kdyz nakouknete do zazemi restauraci tak na nase pomery by se ty provozovny mely okamzite zavrit...... funguji dal atuiste lacne hltaji jidlo pripravene v tech hroznych , zaspinenych prostorach.......... , ale vzdyt to je v EU - to musi byt,ze jo??!!!  jen v Cechach to musime byt o milion kroku vepredu.......no snad vepredu!!!,.......PAPEZTEJSI NEZ PAPEZ - taky Ceska specialita , hned po zavisti!!!!!!!!!!! Zase se potvrdi , ze jsme stado................

25.6.2007 10:24

Re: no setrit se ma urcite, ALE TA EU uz zase blbne v Cehach - ted to jsou skoly...

R^

25.6.2007 13:42

Re: no setrit se ma urcite, ALE TA EU uz zase blbne v Cehach - ted to jsou skoly...

Mate pravdu, sikanuji nas z EU! Nenechejme se sikanovat a kasleme na ty byrokraty! Wolframove zarovky jsou po generace dobre osvedcene a neskodi ziv. prostredi. Rtutove usporne zarovky blikaji, jsou drahe, skodlive zivotnimu prostredi a vyzaruji nevhodne svetelne spektrum. Svitivost je jen jeden okrajovy faktor. S pozdravem, Vystehovalec.

25.6.2007 17:03

Re: Re: no setrit se ma urcite, ALE TA EU uz zase blbne v Cehach - ted to jsou skoly...

Stěžujte si na ty, kteří ochotně udělali z unijního DOPORUČENÍ (tedy něco co může být, ale nemusí) okamžitě zákon, který vyhovoval jejich rodinným formám. Stěžujte si na firmy, které objížděly podnikatele bez znalostí (kdo má čas pročítat se traktáty a sthy pdf dokumentů) a záměrně je uváděly v omyl , aby jim posléze mohly vnutit nesmyslné, nepovinné a nadstandardní vybavení. Stěžujte si na EU, že všechny dokumnty nejsou dostupné v češtině.

22.6.2007 14:12

Listopad,prosinec, leden, únor á 2-3 hodiny denně

Zbytek času osvětlení nevyužíváno, světlo přirozené. Který "energetik" ta zase počítal??? To musí být vůl..... Navíc v uvedené měsíce teplo navíc nevadí, to by vadilo, když je venku třicet stupňů, takhle jde jen teplo jinudy .Cena vytápění plynem a alektřinou je totiž poměrně totožná...

22.6.2007 12:32

Jde o účelový výklad za účlem obohacení.

Každá změna normy platí jen pro novostavby a rekonstrukce.Většina škol byla postavena nebo upravena za komunistů. Podle tehdejších norem tam musí vidět i slepý.

22.6.2007 11:45

Jednoduché řešení pro Philips.

 Ať Philips nabídne odložení platby po návratnosti v podobě úspor za energii a školy jistě rády vezmou jejich šetřící osvětlení. Proč by to nešlo třeba takhle? Philips dostane výsadní místo na trhu a ministerstvo školství si bude moci odštrtnout jeden vyřešený problém.

 A nebo v čem je problém?

22.6.2007 12:19

Re: Jednoduché řešení pro Philips.

V nekalé konkurenci.

22.6.2007 11:30

Trochu od věci ale v podstatě k věci.

Minulé léto jsem byl na houbách.První co jsem v lese uviděl ale byla černá skládka a na jejím vrcholu knížečka v červených deskách.Protože nebyla ničím pomazaná,začal jsem se o ni zajímat.Bylo to vydání "Život Klementa Gottwalda". Z obsahu jsem se mimo jiného dozvěděl,že dotyčný jedinec si jako truhlářský učeň své vzdělání doplňoval v noci při světle svíčky (na kterou si podle autora samozřejmě pracně ušetřil). Z toho plyne jediná možná poučka :

Špatné osvětlení v mládí vede v pozdějším věku ke kreténizmu ! :-D

22.6.2007 11:47

Re: Trochu od věci ale v podstatě k věci.

 Zhebnul kvůli chlastu, ne na mozek! ;-)

22.6.2007 12:17

Re: Re: Trochu od věci ale v podstatě k věci.

Nejen - ona v tom prý byla i jedna "společenská choroba" (měl ji i papá Lenin) a ta na mozek v konečném stadiu působí pěkně škaredě.

24.6.2007 14:28

Re: Trochu od věci ale v podstatě k věci.

Před lety jsem byl na zámku ve Slavkově u Brna. Byla tam výstava obrazů, koupil jsem si kousek. Dal jsem se do řeči s "paní domácí", byla to kunsthistorička. Řekla, že bohužel osobně znala K.G. On prý kdysi prohlásil, že jeho ručičky pracovat nikdy nebudou! Což dodržel. Jak jsem nakoupil, tak prodávám. Jó a ta dáma byla skvělá a sečtělá, dobrý povídáničko Nejradši mám mírně upovídaný bodrý Moravanky. Jsou takový hřejivý....

22.6.2007 11:06

Tak o co vlastně jde

O byznys nebo o dětské oči.

22.6.2007 10:03

Dětské oči jsou

milionkrát důlěžitější než nějaké nesmyslné spoření elektřinou.

Důležité je, aby děty dobře viděly a nekazily si oči - a tzv. úsporné žárovky mají tak blbé světlo, že oči kazí, místo aby je šetřily. (A dobře to pozná každý, kdo má slabší zrak.) Je lepší postavit dvacet nových atomových elektráren než montovat do školních tříd místo žárovek bludičky.

22.6.2007 10:59

Re: Dětské oči jsou

Naprostý souhlas.

 Bylo by vhodné aby ti ekologocké debilové přestali mít vliv na energetiku a i reálný život. Fakt jen opruzujou a přitom se stejně nedá vyhnout stavbě nových jadrovek - tedy pokud se nepodaří vyvinout termonukleární  reaktory - TOKAMAK. Jenže možná i proti těm by ti debilové vyjeli s nějakými aktivitami.

22.6.2007 11:07

Re: Dětské oči jsou

Je pověra, že světlo kazí oči. Když nechcete bludičku, kupte si silnější žárovku nebo zářivku. Termín blbé světlo blíže upřesněte.

22.6.2007 11:21

Sám jste pověra.

Nevíte, co to je mít špatné oči, a tak jenom kecáte. Běžte si o tom popovídat raději do některé ze speciálních škol pro děti s vadami zraku.

22.6.2007 14:06

Re: Sám jste pověra.

bavíme se o vlivu viditelného světla na oko. Můžete najít na netu odkaz, kde je řečeno, jak kazí světlo oko. Přece nemusím mít vadné oko, abych řekl svůj názor.

22.6.2007 14:00

Blbe

Půjč si analyzátor světelného spektra a proměř si spektrum slunečního světla, žárovky a zářivky. Potom budeš mluvit jinak ...

22.6.2007 14:07

Re: Blbe

mám to před sebou ... a co dál? Co vy z těch spekter usuzujete?

22.6.2007 14:15

Ale nemáš ho před sebou

Kdyby jsi si skutečně proměřil spektrum žárovky a spektrum zářivky, což jsi evidentně neudělal, viděl bys u žárovky spojité spektrum, zatímco u zářivky pouze několik ostrých emisních čar. To je právě ten rozdíl, který dělá světlo zářivky méně příjemným, než svělo žárovky.

22.6.2007 14:18

Re: Ale nemáš ho před sebou

méně příjemné neznamená škodlivé. Spektrum jsem neměřil - je v učebnicích. Pokud najdete důkaz, tak jsem ochoten dál uvažovat.

22.6.2007 14:22

Re: Ale nemáš ho před sebou

jen tak narychlo jsem našel odkaz , jistě najdete další http://www.cvicime.cz/cviceni-praha-2005/cviky/oci/desatero.html