Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pět největších slevových serverů ovládá 70 procent trhu

Nakupování po internetu, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování po internetu, ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA První pětka největších slevových serverů ovládá už 70 procent trhu, jejich obrat za první tři měsíce roku dosáhl 436 milionů korun. Jedničkou na tuzemském trhu slevových portálů je stále Slevomat.cz, jehož tržby v prvním letošním čtvrtletí činily 202 milionů korun a podíl na trhu se zvýšil na 34,4 procenta.

Vyplývá to z údajů slevových agregátorů Skrz.cz, Slevin.cz a statistik serverů. "Děláme to dobře a poctivě, ředitel Irikovský odvádí skvělou práci, a tak nám roste tržní podíl," řekl zakladatel Slevomatu Tomáš Čupr.

Z trhu mizí malé portály

Počet aktivních slevových serverů stále klesá, podle údajů vyhledávače slev Skrz.cz jich zbylo na trhu 79, Slevin.cz uvádí 93. Z trhu mizí především malé portály, které končí či se slučují. První dvacítka slevových portálů ovládá 98 procent trhu.

Slevovým serverům k lepším výsledkům pomáhá také rostoucí nabídka zboží. Nabídka produktů na začátku roku 2012 tvořila přibližně 30 procent ze všech objednávek, ke konci roku to byla již téměř polovina.

"Důvodem je rozšiřující se nabídka kvalitnějšího zboží, která je ještě k tomu podpořena o nové kategorie, jako jsou například móda, bytové doplňky, nábytek, nářadí apod. Tyto kategorie se dříve na slevových portálech vůbec nevyskytovaly," uvedl jednatel slevového agregátoru Slevin.cz Michal Menšík. Stabilní kategorie, jako je cestování nebo gastronomie, ale podle něj budou mít na slevových portálech svoje místo i nadále. Podíl zboží by v budoucnu mohl dosáhnout až 60 procent.

Celkový obrat trhu slevových serverů by v letošním roce měl podle odhadů přesáhnout tři miliardy korun. Češi letos podle odhadů Asociace pro elektronickou komerci utratí za všechny on-line nákupy téměř 50 miliard korun, o desetinu víc než loni. Přes internet se v Česku prodá zhruba šest procent veškerého zboží.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Někteří klienti žádají o převod aut na jinou společnost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Někteří klienti žádají o převod aut na jinou společnost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Někteří klienti žádají o převod aut na jinou společnost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...