Sobota 28. listopadu 2020svátek má René -1 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Planý poplach. V Řecku se dá dál platit eurem

Řecko, euro (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řecko, euro (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Delegáti cestovních kanceláří ani čeští turisté v Řecku nezaznamenali jediný případ odmítnutí eura v restauracích nebo požadování jiné měny. Na základě informací od majitelů několika cestovek, které se na zájezdy do Řecka specializují, na to upozornila Asociace cestovních kanceláří a agentur.

Její místopředseda Jan Papež popřel informace médií, která citovala jeho včerejší výroky, že některé řecké restaurace odmítají platbu v eurech. Agentuře Mediafax potvrdil, že o takovém chování řeckých restauratérů informace nemá.

"Chtěl jsem pouze, aby byli čeští turisté na tuto alternativu připravení," upřesnil Papež svůj výrok.

ČTĚTE TAKÉ:

Řekové přijímají eura bez problémů a chovají se k turistům úplně normálně, dokonce prý  jsou vstřícnější a milejší než dříve. Výběry z bankomatů probíhají také bez komplikací, klienti se tedy cest do Řecka nemusejí obávat, ujišťuje asociace cestovních kanceláří.

Řecko na turisty čeká

Řecko je podle asociace na turisty připraveno a své služby jim poskytne ve stejné kvalitě, na kterou byli zvyklí. "Řecké banky jsou solventní a turisté budou moci i v letní sezoně využít bankovní služby," uvedla řecká ministryně kultury a cestovního ruchu.

Čeští turisté nemusejí mít strach ani ze zvýšených cen. Kromě benzinu od loňska ke zdražování potravin ani služeb pro turisty nedošlo.

Řecko patří v tuzemsku k dlouhodobě nejoblíbenějším cílům pro letní dovolené. Ročně ho navštíví v průměru 300 tisíc Čechů.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...