Diskuse k článku: Platové nůžky se rozevírají: vzhůru letí jen platy špičkových manažerů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 30
  • Poslední: 13.3.2010 22:08
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Komárek 13.3.2010 21:32

ano černíku, v tom to je

vzhledem k tomu, že vy kritizujete:

všechny vlády, všechny strany, všechny politiky, všechny manažery, tak buď jste:

neuvěřitelný snílek, který slezl z maminčiny pece a diví se jak Alenka nebo hloupý Honza

nebo mentálně retardovaný jedinec neschopen akceptovat a hlavně pochopit složitou realitu života kolem sebe ... nebo jste ryzí komunista a nenávidíte systém.

Co z toho platí?

M. Černík 13.3.2010 21:46

Re: ano černíku, v tom to je

komárek,

napište sem jméno a číslo autorizace vašeho práskače z ČKA  a jinak kušujte .

M. Komárek 13.3.2010 22:08

klídek

nemám vás ani za naivku, ani za komanče ...

M. Komárek 13.3.2010 19:01

naprostým zvěrstvem jsou platy manažerů ČEZ

už se opakuju, ale opět je viníkem (a zároveň paradoxně největším kritikem stavu) ČSSD ...

S. Smutná-Vaňátková 13.3.2010 16:10

to jsou přímo nůžky střihorukého Edvarda !

Brát stamiliony a vlastnit polostátní monopol, to by zvládl opravdu i fofrškolák z pomocné !

P. Boublíková 13.3.2010 17:05

Re: to jsou přímo nůžky střihorukého Edvarda !

Tak se přihlaste, určitě vám to dají:-)))))

J. Šrámek 13.3.2010 14:37

ČERNÍKU!

Rád bych dostal odpověď na otázku.Vláda které strany prohrála spor o TV NOVA a za investici 25 milionů zaplatila 300??Která vláda dokázala dluh ve výši 3,5 miliardy nám přiznaný Ruskem vymoci jen ve výši 140 milionů a zbytek nechat??Způsobit další dluh státu ve výši 730 miliard??Kdo sliboval návrat odchodu do důchodu zpět na 60. rok věku??Která strana vypudila svoje zakladatele a bývalé předsedy??A takové straně máme věřit,že způsobí zázrak a všichni zbohatneme!!!Tolika štěstí se nedá uvěřit,nebo ČSSD má tajemný zdroj financí,surovin,kámen mudrců,či ztracenou archu úmluvy?I když pan předsedie pravi l,, zdroje tu jsou''.........!!

M. Komárek 13.3.2010 19:19

neodpoví

nechodí sem vyměňovat si s někým názory. Chodí sem jen nasírat lidi. Je to jeho psychoterapie ...

M. Černík 13.3.2010 20:59

Re: neodpoví

komárek,

jméno toho vašeho práskače z ČKA  i s číslem autorizace . Shaloon

M. Černík 13.3.2010 20:47

Re: ČERNÍKU!

Šrámek,

pokud máte nějakou pamět , operační nebo pooperační , aspoň jednu...Mnohokrát jsem zde v různých souvislostech odsoudil činnost prakticky všech  polistopadových vlád a předvším těch stranických byrokratů v nich, kteří se v nich nejčastěji  vyskytovali napříč pol. spektrem po dobu minulých 20 let. Nemusím snad jmenovat, kterých se to týká .. vlastně všech.

Současný státní bankrot ( utajený- dosud nepřiznaný) Česka je vysvědčením právě celého polistopadového režimu a systému , jehož základy jsou ve lži, krádeži a defraudacích všude , kde lze nějaké peníze sešmelit do soukromých kapes. Vlastní zlodějská klausova privatizace vygenerovala jako pěnu na kýblu špíny managery ( s pěti obecnými třídami pom. školy ) všeho druhu , z nichž někteří , z konkurenčních důvodů a funkčního růstu již dnes , jako Mrázek ,čichají k fialkám odspodu.

Ze sta procent nejvyšších řídících míst ve všech sférách počínaje kanceláří prezidenta nejsou skuteční odborníci, ale vesměs kamarádíčci z mokré čtvrti , kteří se řídí systémem ruka ruku myje a každý z nich má pořád málo a k prvé nakradené miliardě chce druhou a další...vlastně to je základ "trhovecké ekonomiky ". Pokud chcete detailní rozbory míry zavinění konkrétních politiků můžete si je sám vytvořit v tabulce , kde bude vlevo jméno politika a tím i jeho partaj, doba působení ve funkci a výsledky jeho působení . Prakticky všechny partaje , až na malé výjimky , co byly v parlamentu jsou svou minulou činností a nynějším bankrotem diskvalifikovány od všeho do budoucna.

Pokud se pdaří rychle změnit model fungování státu na něco velmi podobného Švýcarsku a několika slušným evropským státům ( odevšad vzít nejlepší z nejlepšího ) a totálně zreformovat hadrákový paskvil dnes vládnoucích komunistů a estébáků , možná se Česko někdy obrodí. Logicky , že součástí změn je to že všichni velcí zloději vrátí nakradené privatizační kontrabandy a korupcí i jinak zdefraudované peníze, Tohle ovšem není na 2000 znaků.

M. Komárek 13.3.2010 13:48

pane architekte, já vás uklidním

vy na 100% top manažer nejste. Nemusíte se tedy tohoto označení obávat :-))

M. Černík 13.3.2010 14:17

Re: pane architekte, já vás uklidním

komárek bláho vý,

uveďte zde jméno vašeho práskače z ČKA a číslo jeho autorizce , jinak si dejte nohu přes nohy , s dešťovkou vašeho typu ......

M. Komárek 13.3.2010 13:46

vztah poptávky a nabídky

se samozřejmě projevuje i zde. Celkem překvapivě budu při sdělení svých osobních zkušeností vypadat asi jako levičák. Žijeme v době manažerů, v době kdy reální vlastníci nechtějí nebo nemohou vykonávat svá práva a povinosti a delegují to manažerům. V ČR je ale chronicky vyšší poptávka než nabídka takových manažerů. Resp. představa o jejich možnostech (která definuje plat) výrazně převyšuje jejich objektivní i subjektivní schopnosti. Já osobně se pohybuju kolem firem, kde top manažeři plní představy tak v 1/3 podniků. V tom zbytku platí třeba 250 měsíčně a stejně si vyberou zoufalce s nulovou přidanou hodnotou pro firmu.

Můj závěr - v ČR jsou manažeři trvale a vysoce přepláceni. 

M. Henrik 13.3.2010 15:10

Re: vztah poptávky a nabídky

V tom s Vámi vzácně souhlasím. Ještě bych dodal, že jsem si vždy dost naivně myslel, že odměna manažera je odvislá od hospodářských výsledků firmy, kterou řídí. V ČR to ovšem tak nějak neplatí. Tristní je též situace v (polo)státních podnicích, za vše např. úžasný management ČD nebo Lesů ČR. Bohužel zde nepůsobí lidé dle své odbornosti, ale jen dosazení podle stranického klíče.

M. Komárek 13.3.2010 18:59

výsledky firmy se promítají

ale jen do bonusové složky. Nedostatek manažerů ale žene výš základní složku platu.

Jediným řešením je růst vzdělání a růst konkurence na trhu práce v této oblasti. HR poradci by vám řekli, jaká je to bída sehnat manažera.

M. Černík 13.3.2010 13:02

kdo je to špičkový magor ?

Zatím jsem neměl štěstí se osobně setkat s někým, kdo se prsí visačkou špičkový manager - to proto, že určitě tito bozi sestupují mezi obecný lid jen jednou do roka, když se otevívají skály s poklady ,aby Trautenberg s Hančí a Kubou  mohli nabrat do nůše zlato a drahokamy, aby do příštího otevívání skály , měli na plyn, elektriku a vodu , o benzinu nemluvě včetně cikertovného a mýtného při vstupu do veřejných WC .

Mýtus o špičkových managerech a jejich přínosech firmě začíná a končí přesně pod sakem soudruha Martina Romana z ČEZu, který má o něco víc , než průměrný důchodce v Česku.

Vše , co se o těchto nadlidech píše i říká je absolutní nesmysl , jen reálné jsou stovky milionů, které jim měsíčně končí na kontech i v igelitkách. Je to nová sociálněspolečenská vrstva, která fakticky vůbec nic neumí , maximálně má svého vizažístu a maséra ( Abbaássovou..) a jinak na dvou poradách za týden si posedí  v koženém křesle Relax se svými náměstky , kteří rozdají svým podřízeným úkoly a potom se sbalí a soukromými firemními tryskáči se odebéřou za kurv.ma do Thajska , nebo Šíny a na cestách zkontrolují funkčnost nových mobilů. foťáků a kamer , ev. noutebouků,pokud umějí klepat na enter....

Pan Roman, osobně zodpovědný za nevymahatelné miliardové dluhy za elektřinu v Rumunsku a s dluhy spojenou nevypověditelnou  smlouvou je dále na svém místě a asi vyřizuje další sponzorský dar rodine Klausíků - oni to všichni, coby socky , moc potřebují....

Je samozřejmé, že škrtnout a na vteřinu vyhodit Romana se Zlatým padákem za 50 miliard euro neznamená, že přestane svítíti proud štřídavý, střídavý....Jen bude zase od příštího čtvrtletí elektrika o 50% dražší , aby bylo na platy Dalíků ,Tvrdíků a dalších nepostradatelných odoborníků - třeba genředČSA ... atd . 100% likvidací této špíny-špičkových managérů by se ušetřily miliardy ročně na jejich platech a stovky miliard na úsporách škod , které všude jako Zlatí osli  způsobují. Stonásobný hnus madoffského kapitalismu .

M. Frank 13.3.2010 13:16

ujasněte si pojmy

Manažer je kvalifikovaný člověk, kterého si najímá soukromý majitel kapitálu - kapitalista k tomu, aby mu vytvořil zisk. Nikoliv figurka nastrčená poltickou stranou (v případě Romana ČSSD) do státní firmy.To není žádný, natož špičkový manažer.

M. Černík 13.3.2010 13:33

Re: ujasněte si pojmy

Pane Franku ,

pojmenujte ty managery , kteří přivedli na pokraj krachu Tatru Kopřivnice , Aero Vodochody , ČSA a vykradli řadu soukromých firem  jako ZETOR ,jakož Opencadr a Hugíz firma  ,  jako Lógr Novu a pod....

Jmenujte deset těch vašich managerů a deset firem , které zachránili.... A napište, která firma se položí, když takovou pijavici na hodinu vyhodí ....A jak bylo již stovky magorůmanagerů postiženo za to,že pro firmu neudělali vůbec nic , nebo ji dokonce poškodili. Berlivě budu čísti.

M. Frank 13.3.2010 14:00

Re: ujasněte si pojmy

Tatra zkrachovala jako státní, Aero též jako státní (celkem dal stát 45 miliard) ČSA - státní, Opencard -stát, Nova atd. - opět způsobil stát. Sokromých firem, které jsou naopak úspěšné jsou tisíce. Škoda auto, Daikin, Benteler, Webasto, Bosch, Brose CZ a Brose Kopřivnice, Faurecia, Škoda Power......

Tyto firmy řídí většinou čeští manažeři za daleko menší platy, než mají manažeři v západní evropě a se srovnatelnými výsledky. Manažeři jako jsou Roman, nebo Tvrdík by v těchto firmách neuspěli ani v prvním kole výběrového řízení. Ale vy moje argumenty samozřejmě nevezmete v úvahu, nejlepší by podle vás bylo všechny vyhodit a firmy nechat řídit uklízečkami a vrítnými, ono by se nic nedělo, že? Vy jste někdy tu práci dělal? Vy jste nějakou firmu úspěšně řídil? Mohu vědět kterou?

M. Černík 13.3.2010 14:15

Re: ujasněte si pojmy

neuvedl jste jméno jediného Boha manágéra a jak se zasloužil o zmrtvýchvstání jediné firmy.

To, co jste jmenoval, nejsou z většiny firmy české a pokud zde , jako v zemi, kde jsou výhodné nízké platy lidí dělnických profesí na nich parazitují manageři zaharničních firem- viz Hyundai Nošovice - je to jen důkaz mých slov a ne vašich obeků , lyzači  managerový .

 Všechny tyhle Vaše kydy jsou součástí pohadrákových evangelií kmotrů zlodějů , sloužících k oblbování lidí , s klausem doprava  a ještě hlouběji , že .e

M. Frank 13.3.2010 14:25

Re: ujasněte si pojmy

Viz. dole, gigaidiote.

M. Černík 13.3.2010 20:57

Re: ujasněte si pojmy

k.h.   i Franku ,

jste špicový ideologický manager a odborník na všecho, co se v procesech zlodějen může jen prosmyknout mezi dveřmi , naposledy se tam šmýkne váš šedivý krysí odřený ods-ásek  .

viz všude  terravšeumělče .....

T. Houška 13.3.2010 9:23

bingo

U politiků a ředitelů firem není problém ve výši jejich příjmu, ale ve vztahu jejich příjmu k prosperitě firmy (země). Když prosperuje, asi to dělají dobře a je fér, aby brali víc. Když neprosperuje - a řekněte mi, kolik firem u nás v současnosti prosperuje, tedy zažívá opravdu růst - řada firem, jak článek zmiňuje, propouští... tak je fér aby se i jejich šéfové uskromnili stejným poměrem, jako ostatní. Přestože jejich mzdy firmu ani stát nepoloží, je to psychologicky dobře vnímaná špička ledovce a nenažranost top managementu přímo přispívá volebním preferencím levice.

P. Jordán 13.3.2010 10:56

Re: bingo

Nevidíte ani úspěch v tom, že krizový manažer v době krize zachrání firmu před krachem, i když účetně je ve ztrátě? Není důležité v krizi prosperovat, být v zisku, ale přežít. A je-li takových manažerů nedostatek, je logické, že jejich služby se regulují výší platu. U soukromého kapitálu je to naprosto jejich věc. Souhlasím však s tím, že státní organizece by se měli asi chovat jinak. Otázkou je, seženou-li pak dostatečně kvalitní krizový tým. A teď rozhodněte, co je lepší preferovat  - drahého (a snad) úspěšnéno manažera nebo levného neschopného. Co je pro nás, daňové poplatníky lepší? Obojí je špatně. Volba ale pouze jedna. A když si představím ve vedení manažery typu Špidla, Gross, Paroubek, Tvrdík, kteří hravě dokázali hospodařít bez kladných výsledků, ale s účetními ztrátami i v etapě hospodářského růstu, raději bych ze vsých daní na tom manažery státních organizací trochu připlatil.

M. Frank 13.3.2010 12:01

Re: bingo

Nic o tom nevíte. Když firmu povede blbec jako Sobotka, tak za pár měsíců zkrachuje. Firmy neplatí manažery z plezíru, ale protože je potřebuje k přežití. A ti si to nechají zaplatit, nebo jdou jinam. Takových schopných lidí je velmi málo a většinou moho pracovat po celém světě. Pokud budou přinuceni násilím ke snížení platů, přestanou jednoduše fungovat jako manažeři, zvládnou totiž jakoukoliv práci a bude je to stát výrazně méně námahy.Prodělají na tom zase - hádejte kdo?

M. Černík 13.3.2010 13:24

Re: bingo

pane Franku ,

vy jste špičkový manager ? Nezajímá mne , kolik kdo vyhazuje za vaši měsíční apanáž, spíš mne zajímá,

JESTLI BYSTE ZDE MOHL VYJMENOVAT ALESPOŇ DESET ŠPIČKOVÝCH MANAGERŮ Z ČESKA , KDE ,KOHO ZACHRAŇUJÍ , KROM SVÝCH TĚHOTNÝCH MILENEK ( sekretárok..) PŘED KRACHEM ,  KTERÉ STÁTNÍ FIRMY JE PLATÍ  A PŘÍPADNĚ JAK ?

A hlavně , jakou nesou odpovědnost,když jako Roman způsobí ČEZu miliardové ztráty svými kšefty s rumuny( NESPLÁCEJÍ  ODEBRANOU ELEKTRIKU..- SMLOUVA !!!)  a podobně, včetně všech modráků, co zachraňovali a zachraňujÍ ČSA jejich prodejem rusům , nebo izraelcům- což je vlastně totéž. .......

Jak byste zařadil soudruhy Řebíčka, Béma, Slamečku a Žaluda etc ???       Není náhodou jedinou kvalifikací nutnou pro vstup mezi TOP magory managery legitimace klubu Ing.Hromady, nebo nějaké legitimace nejmenovaných politických stran ?

M. Frank 13.3.2010 14:02

Re: bingo

Právě jste se pasoval na blbce a s blbci nediskutuji.To nemá smysl.

M. Černík 13.3.2010 14:08

Re: bingo

ani já se s K.H.franky bavit nutně nemusím

F. Kusák 13.3.2010 14:28

Re: bingo

Vážení, laskavě zvažte, zda Vaše názory k dané problematice vůbec někoho zajímají a zda jste schopni se k dané problematice inteligentně vyjádřit. Jinak Vám doporučuji si vyměnit maily a po nich se urážet. Mě Vaše invektiva nikterak nezajímají.

M. Frank 13.3.2010 15:28

Re: bingo

Mne zase nezajímá Váš výchovný štulec soudruhu učiteli. Nemusíte to číst.

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...