17. května 2007 13:14 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Plzeňský Stock získá nadnárodní gigant

Alkohol - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alkohol - ilustrační foto. | foto: David PortLidové noviny

PLZEŇ Největší česká likérka Stock Plzeň mění majitele. Německý Eckes ji za utajenou částku prodal nadnárodnímu gigantu Oaktree Capital Management (OCM).

Spolu se Stockem společnost Oaktree přebírá všechny ostatní firmy patřící do skupiny Eckes & Stock, tedy společnosti v Rakousku, Itálii, na Slovensku, ve Slovinsku a USA. Změnu majitelů musí ještě schválit antimonopolní úřad.

"Rozhodnutí Eckesu prodat své zbývající podniky v oboru lihovin je výsledkem dlouhodobého zaměření firmy na nealkoholické nápoje," uvedl ředitel Stocku Martin Petrášek. Stock podle něj získává v Oaktree finančně silného investora s jasnou strategií další expanze na trzích střední a východní Evropy. Garantuje další rozvoj firmy a našeho týmu, dodal.
Lidovky.cz, ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?