6. září 2010 11:17 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Počet absolventů je letos rekordní, naději na dobrou práci mají minimální

Studenti ve třídě (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studenti ve třídě (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Lukáš Dušek v červnu dostudoval v Ostravě pedagogiku, obor čeština angličtina, a od té doby shání práci. Marně. Zkoušel to na mnoha školách i mimo ně, ale volné místo zatím nenašel.

Ačkoliv je letos nabídka pracovních pozic větší než loni touto dobou, nemají absolventi zdaleka vyhráno. Spíše naopak. Najít si zaměstnání je pro ně o dost těžší než dříve.

Ze škol totiž letos vyšlo zhruba o čtyři a půl tisíce absolventů více než před rokem. "Letos přišlo na trh práce rekordní počet absolventů škol, o to je pro ně hledání práce horší," potvrzuje Jiří Halbrštát z personální agentury Manpower.

Podle statistik společnosti LMC je nyní v porovnání s loňským rokem zhruba o 44 procent více nabídek volných pozic, které jsou vhodné pro absolventy. Jenže stále je to jen přibližně poloviční počet nabídek než před dvěma lety, kdy bylo hledání práce pro absolventy nejsnazší.

Další podrobnosti o absolventech hledajících práci najdete v dnešním vydání deníku

Najdete na Lidovky.cz