5. května 2013 14:52, aktualizováno  15:20 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Osobních bankrotů přibývá, v dubnu jich bylo o třetinu víc než loni

Osobní bankrot. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Osobní bankrot. | foto: Shutterstock

PRAHA V dubnu bylo vyhlášeno 1675 osobních bankrotů, což bylo o 106 více než v březnu. Meziročně se počet osobních bankrotů zvýšil o 35 procent, tedy podstatně mírněji než v předchozích letech. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

"V dubnu opět vzrostl počet bankrotů. Více jich za jeden měsíc bylo od ledna 2008 vyhlášeno pouze v říjnu minulého roku a v letošním lednu," uvedla analytička CRIF - Czech Credit Bureau Věra Kameníčková.

Počet návrhů na osobní bankrot podaných v dubnu stoupl meziročně o 339 na 2354. Proti březnu jich bylo ale o 36 méně. Nejmenším počtem dubnových osobních bankrotů se mohou pochlubit kraj Vysočina (52) a Zlínský kraj (69). Pouze pětiprocentní meziroční nárůst osobních bankrotů nastal v Moravskoslezském kraji.

Naopak nejvíce osobních bankrotů bylo v dubnu vyhlášeno ve Středočeském kraji, nejrychleji se meziročně počet osobních bankrotů zvýšil v Pardubickém kraji (o 117 procent) a v Praze (o 60 procent). Navzdory poměrně rychlému růstu Praha vykazuje stále nejmenší počet bankrotů na 10.000 obyvatel (6,7).

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…