10. března 2011 13:31 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Podvádí i u vás? Inspekce zveřejnila další seznam pokutovaných benzínek

Kontrola benzinu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kontrola benzinu | foto: Shutterstock

PRAHA Česká obchodní inspekce zveřejnila na svém webu další seznam čerpacích stani pokutovaných v minulém roce za prodej nekvalitního benzínu či nafty. Ještě nedávno přísně střežený přehled obsahuje 12 benzínek, u kterých nabyla pokuta právní moci v únoru.

Nejvyšší pokutu bude muset zaplatit majitel benzínky v Olešné na Havlíčkobrodsku. Prodej nekvalitních pohoných hmot vyjde firmu DENORAD na 200 tisíc korun. Kromě menších firem jsou v seznamu i dvě pumpy nadnárodního řetězce AGIP (nyní Eni) a to v jihočeské Kaplici a v pražských Nuslích.

Seznam pokutovaných čerpacích stanic - klikněte pro zvětšení

Nekvalitní benzinky - únor 2011

Předchozí seznam pokutovaných čerpacích stanic naleznete ZDE.

Česká obchodní inspekce bude moci ze zákona zveřejňovat podrobnější informace o prodejcích nekvalitního benzinu a nafty i nadále. Umožní to novela zákona o pohonných hmotách, kterou v minulém týdnu schválil Senát. Inspekce dříve tvrdila, že jména čerpacích stanic nemůže zveřejňovat, protože k tomu nemá v zákoně oporu.

Současné vedení inspekce ale změnilo názor a v lednu poprvé zveřejnilo seznam čerpacích stanic, u kterých loni inspektoři zjistili nekvalitní pohonné hmoty. Přispěl k tomu postoj veřejného ochránce práv a právní analýza ministerstva průmyslu a obchodu. Novela inspekci ukládá zveřejňovat na internetu veškerá pravomocná rozhodnutí týkající se prodejců, u nichž zjistila, že prodávají nevyhovující pohonné hmoty.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!