30. srpna 2008 7:44 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pojištění přes mobil zaznamenává rozruch

Pojištění na cesty. Vybírejte nejen podle jeho ceny a pojistných limitů - ptejte se i na kvalitu asistence a rychlost provádění úhrad. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pojištění na cesty. Vybírejte nejen podle jeho ceny a pojistných limitů - ptejte se i na kvalitu asistence a rychlost provádění úhrad. | foto: Foto Profimedia

PRAHA Sjednání cestovního pojištění se zrychluje. Už není zapotřebí internet, či dokonce osobní návštěva v pojišťovně, postačí mít u sebe jen telefon. Aplikaci, která toto umožňuje, začala nabízet další pojišťovna.

 „SMS cestovní pojištění jsme spustili teprve nedávno, na počátku letošního srpna, odezva je ale značná,“ uvedla Renata Svobodová, tisková mluvčí České podnikatelské pojišťovny (ČPP). Je to jen další ukázkou toho, jak se mobilní telefony začínají více prosazovat i v pojišťovnictví. Dosud na tomto poli dominoval zejména internet, který se díky svému rozmachu stal pro pojišťovny již důležitým prodejním kanálem. Obliba uzavírat cestovní pojistky přes mobilní telefon ale v poslední době narůstá. Stačí totiž jen odeslat SMS zprávu, a pojistná smlouva je uzavřena. Přes mobil je přitom možné už i zaplatit pojistné.

A takovouto možnost podle Svobodové oceňují zejména lidé, kteří se chystají do zahraničí na dovolenou a už jim nezbývá čas na to, aby zašli do pojišťovny, nebo zrovna nemají přístup na internet. Smlouvu o cestovním pojištění mohou uzavřít třeba až při cestě na letiště.

Celá aplikace nabízená ČPP je založena na přesném formátu SMS zprávy, jež obsahuje jméno, rodné číslo a bydliště klienta a stejně tak i termín počátku pojištění. S touto SMS zprávou klient současně zaplatí pojistné, které se mu odečte z jeho telefonního účtu. Pojištění pak platí pro všechny státy Evropy a některé země severní Afriky.

Možnost uzavřít cestovní pojištění přes mobilní telefon nabízí také Generali pojišťovna. „Lidé na tuto možnost slyší a aplikaci využívají. Nicméně tento produkt stále chápeme jako doplňkový prodejní kanál, který zatím nemůže počtem uzavřených pojistek konkurovat internetu,“ řekla Renata Werliková z pojišťovny Generali. Zájem o SMS cestovní pojištění je podle ní stabilní a klienti oceňují zejména pohodlnost a dostupnost takové pojistky. „Cestovní pojistku lze uzavřít prakticky kdekoliv, kde je signál mobilního operátora,“ dodala Werliková.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!