24. dubna 2008 17:29 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Poláci kupují prodejce zájezdů Invia.cz

Letadlo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo | foto: SiemensReprofoto

Polský kapitálový fond MCI Management posiluje na českém internetu. Získá majoritní podíl ve společnosti Invia.cz, největším on-line prodejci zájezdů ve střední a východní Evropě. Informaci LN potvrdil spolumajitel Invie Radek Stavinoha.

Firma Invia.cz provozující stejnojmenný server má už slovenskou, polskou a maďarskou odnož, brzy chce na Ukrajinu, do Bulharska a možná i Ruska. „Potřebujeme silného partnera, který má v těchto zemích i zázemí,“ vysvětlil Radek Stavinoha. Se zájmem se také zmínil o zkušenostech MCI se vstupem na varšavskou burzu.

Invia.cz je už několikátou tuzemskou akvizicí polského fondu MCI Management. Ten předloni vstoupil do firmy Retail Info, která na internetu nabízí informace o nakupování zejména v maloobchodních řetězcích, a postupně v ní získal 47 %.

Týž rok dal přes dvacet milionů korun na expanzi české firmy Nostromo ICT, jež vyvíjí a distribuuje mobilní hry a obsah spojený s mezinárodními značkami Mr. Bean, Garfield či Happy Tree Friends a nabízí tituly založené na postavičkách jako ze seriálů Pat a Mat nebo Jen počkej!.

Loni MCI získal 51% podíl ve společnosti Geewa, která pro portály Atlas a Seznam produkuje hry, do nichž dodává reklamy televize Nova. Na expanzi na další trhy MCI poskytl Geewě 1,15 milionu eur (asi 33 milionů korun).

Polákům ale patří zejména firma Advanced Telecom Services (ATS). Ta dodává mobilní obsah operátorům, zajišťuje soutěže pro výrobce rychloobrátkového zboží či SMS hlasování pro Českou televizi či Óčko. Fond MCI ovládá českou ATS od loňska, stoprocentně ji vlastní přes svou polskou akvizici, mobilní společnost One-2-One.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?