2. března 2007 16:45 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Policie obvinila vrchního ředitele ČKA

chemická továrna (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy chemická továrna (ilustrační foto) | foto: ROBERT SULLIVANAFP

PRAHA Tři bývalé jednatele společnosti Česká finanční obvinila policie z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Jeden z nich je současný vrchní ředitel České konsolidační agentury (ČKA) Antonín Šimek.

Antonín Šinek, Milan Blažek a Jiří Pivrnec měli údajně pod cenou prodat 14,73 procenta akcií Spolchemie jejímu majoritnímu vlastníku, firmě Via Chem Group. Již neexistující Česká finanční, do loňského roku dceřiná společnost ČKA, měla mít i výhodnější nabídky.

Policejní obvinění potvrdila Česká konsolidační agentura, která je obviněním překvapena a nesouhlasí s ním, uvedla Jana Szukalská, ředitelka odboru marketingu a komunikace. Podobně se vyjádřil i Šimek. „Jsem přesvědčen, že naším postupem jsme naopak ochránili finanční prostředky daňových poplatníků. Proti usnesení o zahájení trestního stíhání jsem se proto rozhodl podat stížnost,“ řekl vrchní ředitel ČKA.

Společnost Via Chem Group vznikla v roce 2002 s cílem investovat do chemického průmyslu v oblastech střední a východní Evropy. Jejím vlastníkem je kanadská firma Euro Capital Alliance Ltd. V současné době vlastní ve Spolchemii sto procent akcií.

lidovky, čtk

Najdete na Lidovky.cz