21. února 2007 18:16 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Policistům mají pomoci příplatky

Policisté nechtějí přijít o část platu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté nechtějí přijít o část platu - ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Policie bude svým lidem kompenzovat platy zvláštním příplatkem. Během roku by se měly srovnat zhruba na úroveň loňského roku. Někteří policisté totiž v souvislosti s novým služebním zákonem o část peněz přišli.

V lednu se rozhodlo odejít ze služby přes tisíc lidí. Novinářům to po dnešním jednání vedení policie s krajskými a okresními řediteli řekl náměstek ministra vnitra Jaroslav Salivar.
Podle něho ale tři čtvrtiny policistů, kteří se rozhodli odejít, tvoří lidé sloužící přes třicet let. To policie od služebního zákona očekávala, doplnil. Počet lidí, kteří odcházejí, není podle něj dramatický, změnila se ale jejich struktura.

Dříve odcházeli policisté po deseti patnácti letech služby.

O zvláštních příplatcích budou rozhodovat ředitelé krajských správ. Policie na ně bude mít peníze ve svém rozpočtu. Kromě toho má příslib ministra financí, že v druhé polovině roku bude uvolněno 300 milionů korun z rezervního fondu, v němž byly úspory za nenaplněná funkční místa z minulých let.

Ohroženou skupinu prý tvoří 3000 až 5000 policistů z celkového počtu 47.000. Kvůli novému služebnímu zákonu připravují policisté petici a shromáždění současných i bývalých příslušníků bezpečnostních sborů.

Nespokojeným policistům vadí odebrání příplatků za práci o svátcích, víkendech a za noční služby. Největší propad prý hrozí policistům, kteří slouží teprve krátce a byli nově zařazeni do nejnižších tarifních tříd.
ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
IT PODPORA S POKROČILOU ZNALOSTÍ ANGLIČTINY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 33 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz