27. srpna 2015 10:40 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Polská postýlka pro děti: hrozí zranění i smrt, varuje inspekce

Postýlka Zbyszek je podle inspektorů ČOI nebezpečná. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Postýlka Zbyszek je podle inspektorů ČOI nebezpečná. | foto: ČOI

PRAHA Postýlka nazvaná Zbyszek P je po všech stránkách špatná koupě. Tvrdí to experti České obchodní inspekce, kteří nařídili její stažení z prodejen. Podle laboratorních zkoušek je výrobek určený pro malé děti velmi nebezpečný a v krajním případě může způsobit i smrt.

Problémem je například malá pevnost konstrukce z borovicového dřeva. Kvůli ní může dojít k rozlomení jednotlivých dílů a zranění dítěte. Není to však jediný důvod, kvůli němuž lidé z ČOI před výrobkem důrazně varovali.

Postýlka má několik nebezpečných otvorů a mezer, v nichž se může dítě zachytit rukama, nohama nebo mu v nich můžou zůstat zaklíněné prsty.

Při nešťastné shodě okolností může dokonce dojít i k úmrtí. „V rohových vyčnívajících hranolech se dítě může zachytit nevhodným oděvem či jeho ozdobou a následně uškrtit,“ popsal další riziko mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Postýlka je uvedena v celoevropské databázi nebezpečných výrobků Rapex.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz