25. června 2012 16:28 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Poplatky u CSlink a Skylink už se zabývá telekomunikační úřad

Sledování televize (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sledování televize (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Český telekomunikační úřad začal prověřovat zavedení servisních poplatků u dosud bezplatných programových balíčků satelitních televizí Skylink a CSlink. Regulátor firmy podezírá z porušení zákona o ochraně spotřebitele a telekomunikačního zákona.

Uvedl to mluvčí František Malina. Skylink a CSlink, které mají společného vlastníka, chtějí od září vybírat ke svým základním nabídkám servisní poplatek 29 korun měsíčně.

ČTĚTE TAKÉ:

Denně si stěžují desítky lidí

"Na zavedení poplatku oznámeného provozovateli obou televizních služeb si přímo na Českém telekomunikačním úřadu denně stěžují desítky nespokojených uživatelů. Další nezanedbatelný počet stížnosti pak Českému telekomunikačnímu úřadu postupuje Česká obchodní inspekce. Podněty přicházejí i od spotřebitelských organizací," uvedl Malina.

Provozovatelé deklarovali bezplatnou nabídku

Uživatelé si zejména stěžují, že provozovatelé obou satelitních televizních služeb od samého počátku deklarovali tuto nabídku jako bezplatnou. Tedy, že uživatel nebude muset, vyjma jednorázové investice do pořízení přijímacího zařízení a dekódovací karty, do budoucna platit za příjem balíčku volných televizních stanic včetně programů ČT žádné poplatky. Službu sice mohou vypovědět, nedostanou však náhradu za pořízené vybavení.

Dosavadní poskytovatelé služeb Skylink a CSlink, společnosti TradeTec a Media Vision, podali v únoru letošního roku návrh na uskutečnění přeshraniční fúze se společností M77 Group se sídlem v Lucembursku. Obě firmy mají dohromady přes milion zákazníků.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz