Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona -1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Potřebujeme tisíce Čechů, zní z Německa

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 30.4.2011 11:35
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
T. Urban 29.4.2011 16:01

Lukrativni prijem

ze uz neni prijem v Nemecku pro cechy lukrativni??...tedy nevim, nevim, ale mam dojem, ze stale je to asi 3x tolik nez u nas a to neni tak uplne malo, ze?

J. Mrázek 29.4.2011 15:57

Energetické sebevraždě Německa češi nezabrání...

Klidně si dál zavírejte své atomky a žebrejte pak na hranicích u pokácených stožárů, jestli vám sousedé něco dodají. Čr je politický kocourkov, Německo energetický...žádná rozumný elektrotechnik nepůjde dělat obětního beránka slabomyslným politikům...

R. Pechoušek 29.4.2011 13:48

My potřebujeme tisíce Němců.

Do politiky, do soudů, k policii, vymést ten póvl a trochu tu uklidit.

j. kříž 29.4.2011 13:43

to že většina čechů od vlády až po kopáče

 neumí anglicky ani německy je pro ten zkorumpovanej vládní dobytek jediná záchrana pač jinak by tady už na tu zlodějskou holotu nikdo nedělal šikovnej řemeslník je žádanej všude až se to změní tak tu zůstane jen ta líná armáda policajti

hladová parta uředníků a politiků co nebudou mít koho dojit

K. Bečka 29.4.2011 10:33

civilizační úroveň

Ráno jsem se v televizních zprávách dozvěděl, že již smíme za prací do Němec a Rakous, mimo jiné i proto, že se s těmito zeměmi již vyrovnala naše civilizační úroveň. Velmi mě to dojalo, neboť jsem se dosud domníval, že stále chodíme kolem špičkových počítačů a jaderných elektráren v láptích, auta Škoda-Volkswagen a Hyundai zapřaháme za voly v jařmech a v televizních programech postrádáme krvavé a porno filmy.

Nyní vím, že opak je pravdou, že tyto země, jedna rodiště, druhá rejdiště dodnes nejpopulárnější osobnosti světových dějin, Adolfa Hitlera, s jejichž civilizační úrovní jsem měl mnoho příležitostí se seznámit osobně vzhledem k pokročilému věku, a jejichž část se jen díky americkým zájmům vyhnula dalším desetiletím komunistické totality, již budou protestovat masově nikoli proti instalatérům, ale jen proti našim nebezpečným jaderným elektrárnám, avšak proud i z Temelína ochotně kupovat. Aktivisté občas zablokují naše hranice, ale relativně levnější pracovní síla v oborech, které u nás obsazují Ukrajinci, se bude hodit..

J. Kombercová 29.4.2011 12:31

Re: civilizační úroveň

Byla doba, kdy v Německu pracovalo tisíce Čechů, mezi nimi i můj otec, tehdy ovšem nedobrovolně.

j. kříž 29.4.2011 13:29

Re: civilizační úroveň

pěkně trefně popsaná realita

T. Cerny 29.4.2011 8:11

mila pani Krmolisova

aby mohl nejaky rumun nebo cech jit pracovat k nam , musi ovladat nemcinu.Jake jsou chance ceskych doktoru u nas jste jiste videli po jejich vyderacske akci- z tech 4000 vyhrozujicich odesla sotva stovka , ostatni se chystali k ceskemu pracovnimu uradu., neb skoro nikdo z nich neumi nemecky. coz je prave ten  Knackpunkt .

T. Cerny 29.4.2011 8:06

hloupa klausoidni megalomanie

v Nemecku se u jakekoli annonce nedoctete , ze by nekdo chtel " zamestnavat Cechy ".Je samozrejme plno volnych mist , lec pro kohokoli v nasi svobodne a demokraticke EU. Cesi zde representuji ca 1 % mych spoluobcanu v EU takze se i oni mohou citit osloveni a v pripade ze umi nemcky. Na otazku pana Talskeho _ ziskat u nas misto kuchare se znalostmi pouze anglictiny ale ne nemciny je naporosto stejna jako treba v Cesku pro rumuna se znalosti pouze anglictiny ale ne cestiny.

D. Kramolišová 29.4.2011 7:49

Na začátku..

Na začátku jsou ovšem prostředky, které byly vynaloženy na jakékoliv vzdělání....Němci a Rakušané k nám nepůjdou...takže my jim je vyškolíme a oni budou vychechtaní...není nad svobodu pohybu...

A. Nemec 30.4.2011 11:35

Re: Na začátku..

Roky nadavaji Cesi v cele s Klausem, ze nemohou v Nemecku pracovat. Nyni zacnou nadavat, ze v Nemecku pracovat mohou.

M. Talský 29.4.2011 7:24

Německý kšeft

Rád bych makal v Deutchlandu nebo Ósteraichu ale neumím německy. Jsem vyučený kuchař, myslíte, že by se daa sehnat práce i bez jazyku? Umím pouze anglicky.

P. Boublíková 29.4.2011 8:48

Re: Německý kšeft

Myslím si, že v nějakém mezinárodním hotelu je to jedno, i rumunský kuchař se v českém Hiltonu nebo Four Seasons domluví anglicky.

A můj děda se šel přesně před sto lety vyučit do Vídně, jeho znalosti němčiny (notabene vídeňské) byly mizivé. Vyučil se a ještě i německy se naučil výborně. Za těch sto let se snad tolik nezměnilo:-)

V. Novák 29.4.2011 13:08

No, přiznejme, že se naučil

österreichisch, případně wienerisch, což nemá s němčinou moc společného... Ale který dialekt má, že... Taková plattdeutsch - tomu nerozumějí ani Berlíňáci.

T. Urban 29.4.2011 16:03

Re: Německý kšeft

Neboj se toho, urcite praci sezenes, tedy jestli mas odvahu do toho skocit....hodne stesti

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...