22. března 2010 10:21 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pouze pro bohaté. Česká spořitelna chystá síť speciálních poboček

Česká Spořitelna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká Spořitelna | foto: Lidové noviny

PRAHA Česká spořitelna (ČS) rozjede od dubna síť poboček pro bohatou klientelu pod novou značkou ČS Premiér. Služby pro bohaté by mělo v budoucnu nabízet až 15 nových poboček banky po celém Česku.

Uvedl to deník E15. Základem expanze mezi bohatší zákazníky, kteří v posledních 15 letech služeb ČS příliš nevyužívali, je převzetí trojice poboček od HSBC - dvou v Praze a jedné v Brně.

Britská HSBC se rozhodla stáhnout z retailových služeb pro klienty s vklady nad milion korun na konci loňského roku. Spolu s pobočkami spořitelna převezme i veškerý personál, zhruba 40 osobních bankéřů v pobočkách a 100 lidí v regionálním servisním centru v Ostravě, uvedl deník.

HSBC i Česká spořitelna listu potvrdily, že do ČS od dubna nastupuje dlouholetý zaměstnanec HSBC Jiří Zelinka (39), který v posledním roce a půl pracoval jako ředitel osobního bankovnictví HSBC. Spolu s ním míří do spořitelny dosavadní šéf investičních produktů HSBC v Česku Martin Fuchs.

Důkazem důrazu na nový segment je podle deníku i fakt, že šéf nové prémiové sítě Zelinka bude v bankovní hierarchii zařazen na místo ředitele úseku, tedy hned pod představenstvo, na stejnou úroveň, jako je ředitel obchodu nebo dvojice ředitelů stávající pobočkové sítě.

Velká konkurence
List píše, že spořitelna má s expanzí mezi movité klienty velké plány a je rozhodnuta exkluzivní pobočkovou síť dále rozšiřovat do větších krajských měst, podle úspěšnosti produktu cílově přibližně na deset až 15 míst v Česku.

Na poli prémiových klientů panuje velká konkurence, pro banku jsou tito zákazníci velmi lukrativní. Služby stávajícím klientům HSBC nabídla už například J&T Bank, která se jinak zaměřuje na nejbohatší vkladatele.

Podobně se orientuje Privatbanka ze skupiny Penta. Na prémiovou cílovou skupinu cílí také Citibank s programem Citigold, což je služba nejpodobnější té původní od HSBC. Silnou pozici má také UniCredit Bank, napsal dnešní E15.

ČTK