Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Povolenky, strašák průmyslu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 39
  • Poslední: 26.9.2008 13:48
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
26.9.2008 13:42

Priklad toho, jak se z niceho vydoji miliardy

Nikdy nepochopim, jak nekdo,koho jsem si zvolil,muze vubec dovolit, aby se obchodovalo s nicim.Co jineho jsou emisni povolenky? Uz jsme si jednou rozbili hubu o cukrovarnicke kvoty, potom o myto, ktere budou platit i myslivci za to, ze jejich zjic pouzije nadchod dalnice za Chlumcem,jen co tam budou kamery,pres vstupne do Melnika,kdyz se tam organizovane dle vyhlasky,ktera to umoznuje,chlasta na verejnosti.Napadne nekoho konecne, abychom misto uvazovani , zda se da anebo neda vystoupit z EU, zmocnili Jeho Jasnost, aby vypovedel Kjotsky protokol, a jine nesmysly, kam jsme byli nasimi vladami zatazeni?

26.9.2008 13:30

Takže Vám fakticky CO2 nevadí, ale chcete omezení

spalování fosilních paliv. U toho Vám ještě nevadí ani to CO2 ale případné vedlejší škodliviny při tom vznikající.

V takovém případě je nutno se zaměřit na ty konkrétní škodliviny. To bude totiž účinější, lacinější a ještě pro to najdete u lidí (včetně mě) mnohem větší podporu. Výsledky zde dosažené jsou u těch aut obrovské, byl jsem počátkem 80 let v Drážďanech a tam se na ulici, kterou šel i celý trazit vůbec nedalo dýchat a bylo mě z toho špatně. Podobný i když jiný smrad najdete ale dnes na lecjakém malém městě či vesnici u nás v zimě, kde topí uhlím a špatně jim to táhne. Ale tady je udělování povolenek na CO2 též kontraproduktivní, pokud totiž budou topit třeba dražším koksem, bude vzduch o poznání čistší za jinak stejných podmínek i emisí CO2.

26.9.2008 13:46

Re: Takže Vám fakticky CO2 nevadí, ale chcete omezení Re

S tim koksem to je nesmysl. Nebude sice pachnout v te visce, ale koksarna v Ostrave bude pachnout jeste vic a vice lidem,chce to nebyt tak skleroticky.Leda ze se koksarna postavi na Mesici. 

26.9.2008 10:58

PR článek svazu průmyslu !!!

Co takhle napsat nezávislý novinářský článek?

Tohle je jen PR článek svazu průmyslu !!!

26.9.2008 10:30

Placaji nesmysly

cena povolenek je jiz PLNE obsazena v cene elektriny (proste tak ten trh funguje). To, ze alokace byla zadara je odrazeno v mimoradnych ziscich techto spolecnosti. Rv

26.9.2008 10:36

Re: Placaji nesmysly

Aha. Cena kterou zatim neplati je obsazena v soucasnych trznich cenach. A ted tu o cerveny karkulce. Mimoradne zisky jsou zpusobene NEDOSTATKEM elektriny a z toho plynouci vysokou cenou.

26.9.2008 10:42

Re: Re: Placaji nesmysly

Vy zjevně nevíte, která bije.

26.9.2008 10:43

Re: Re: Placaji nesmysly

A nedostatek elektřiny je způsoben protijadernou politikou EU. A jsme opět u těch větrníků, na kterých by dotyční měli viset.

26.9.2008 13:48

Re: Placaji nesmysly, nesmysl jsou ty povolenky

Nesl jsou prece ty povolenky, neche si to vysvetlit, je to obchodovani s destem.

26.9.2008 10:03

tržní socialismus

nemám strach, že čez, rwe, mital nebo teřba unipetrol nemaj na povolenky. to jen chtějí , aby to zaplatili už tak jimi nehorázně odíraní občané. nemáš na povolenky? dáme ti úvěr na modernizaci technologie a jestli nemáš zájem snižovat emise a šetřit náklady touto naprosto přirozenou a normální cestou, tak jdi do hajzlu, máme přece tržní ekonomiku, ne? ale udržovat při firmy, který chtěj jenom vydělávat další a další peníze (firmy kámošů?) a nechovat se racionálně a ekonomicky, k čemuž by je povolenky k prasení měly motivovat, to je opravdu socialistická drzost. ovšem precedens k tomu dal buš, když nalil do vytunelovanejch bank státní peníze, místo aby fungoval nějaký účinný dohled nad finančním sektorem - to je ted nějaká nová moda vydělávání peněz? čim jsem horší (tunely peněz nebo smrady do ovzduší) tím víc dostanu? no neni to na hlavu? rozbijte už konečně ty mafie!

26.9.2008 10:55

Váš text postrádá smysl, pletete páté přes deváté,

protože problematice nerozumíte.

26.9.2008 9:47

Spolecnost, ktera vymysli takove hovadiny,

je - bohuzel pro nase, kteri v ni jsme - odsouzena k zaniku. To sand i drogy jsou "cistsi" business nez tenhle nesmysl. Je to dalsi zdaneni zivota. Velice by mne zajimalo, kam mizi vybrane penize.

26.9.2008 9:56

Re: Spolecnost, ktera vymysli takove hovadiny,

pane, jeď te si bydlet velde elektrárny ty sajrajty dýchat a budete mluvit jinak, až vám to poničí zdraví. Jen ať platí za to, že ostatním okolo ničí zdraví. Aspoň je to donutí hledat alternativy. ČEZ již vymýšlí technologie, jak své jedovaté plyny uchová pod zem či snaží se zvýšit podíl energie z obnovitelných zdrojů. A to je jen dobře.

Slyšel jsem, že ty peníze půjdou na vývoj technologií spojených s omezováním skleníkových plynů.

26.9.2008 9:58

Re: Re: Spolecnost, ktera vymysli takove hovadiny,

vygooglil jsem toto http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=2107371

26.9.2008 10:53

Přečtěte si Váš odkaz pozorněji

Ten text vychází ze současného stavu podle Kyota. Shodou okolností (referenční rok je 1990) má ČR podle Kyota NÁROK, který se ovšem EU snaží zpochybnit na o něco více povolenek (zadarmo), než momentálně potřebuje. Ty povolenky má podle pravidel Kyota možnost prodat do ciziny. A ty peníze by šly do ČR, ne do Bruselu.

Teď by to mělo být obráceně, ČR i ostatním by se VŠECHNY povolenky SEBRALY a musela by je znovu koupit.

Měl byste vědět, že Čína, která už dnes vypouští nejvíce CO2 na světě, dala už dávno najevo, že se omezovat nenechá a samozřejmě nikomu nic platit nebude. Existuje ale nebezpečí, že hovada z Bruselu jí nakonec budou NAOPAK platit z našich peněz aby nějaká omezení přijala. AČína to vezme, hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere.

26.9.2008 12:11

Re: Přečtěte si Váš odkaz pozorněji

Já osobně nevím, jestli globální oteplování je jev přírodní či vyvolaný člověkem, každopádně vím, že látky, které jsou obsaženy ve zplodinách rozhodně nepatří mezi zdravé a dusit se smogem jako Číňané opravdu nechci.

Pokud znovunakoupení povolenek bude mít motivační efekt v hledání jiných, k životnímu prostředí šetrnějších metod, pak si myslím, že jde o správnou politiku

26.9.2008 12:47

CO2 NENÍ SMOG - je to přírodní plyn, jehož máte v plicích

5%, tj. 50000 ppm. O závadnosti smogu se s Vámi nikdo nepře, snad bych jen dodal, že jeho hlavním zdrojem u nás je topení nejvalitním uhlím v lokálních topeništích.

Toto je mimoprahová propaganda zelených, snažící se předstírat, že CO2 je jed (otevřeně to neřeknou, neb je to nesmysl). Do skleníků se dokonce uměle přivádí CO2 aby byla vyšší úroda, CO2 je totiž materiál, ze kterého rostliny vytvážejí svá těla.

Samozřejmě, v atmosféře čistého CO2 se udusíte tak, jako v atmosféře čistého dusíku nebo třeba čistého helia. I když u CO2 je ta hranice nižší než u dusíku, je to více než stonásobek současné koncentrace ve vzduchu (koncentrace CO2 musí být jen tak velká, aby šel při dýchání z těla ven, ne dovnitř; u inertních plynů (dusík, helium) musí být především dostatečná koncentrace kyslíku ve směsi. A to celé ještě závisí na celkovém tlaku, to znají letci, horolezci a potápěči. Dokonce i čistý kyslík škodí, ten inertní dusík je potřeba ale zase je to závislé na celkovém tlaku. Oxid uhličitý a kyslík jsou součástí lidského metabolismu, kyslík dýcháme, CO2 vyrábíme a vydechujeme ho. Dusík je normálně inertní ale při vysokém tlaku vadí.

Pokud jde o jedovaté plyny, je to úplně jinak. Ty NEJSOU součástí metabolismu ale jsouce vdechnuty reagují s látkami v lidském těle a tím nás likvidují, pomalu nebo rychle, to je otázka případ od případu.

Jednodušeji to ve stručnosti napsat neumím.

26.9.2008 13:01

Re: CO2 NENÍ SMOG - je to přírodní plyn, jehož máte v plicích

jistě sohlasím. Avšak myslím si, že emise omezování CO2 povede např. k vymýcení aut na benzín a naftu = omezeni jedovatých uhlovodíků apod.(Sloučeniny uvolňované během spalování benzínu či nafty zhoršují schopnost srdce pumpovat pravidelně a mohou přivodit až arytmii) ... takže nezáležně na tom, jak je globální oteplování pravdivé nebo ne to pomůže našemu zdraví a o to jde.

26.9.2008 13:22

Tak6e V8m de fakto CO2

26.9.2008 10:34

Re: Re: Spolecnost, ktera vymysli takove hovadiny,

Jedovate plyny pod zem? Jo vy myslite CO2? Fakt skvely napad. Misto toho nechat plyn, ktery je a byl (a to vetsinu historie Zeme v podstatne vetsi koncentraci) normalni soucasti atmosfery, v klidu a v naprosto bezpecnych koncentracich rozpustit v atmosfere ho za prisernych nakladu (HLAVNE ENERGETICKYCH) napumpujem pod zem a pak budem cekat kde nekomu provzlina do sklepa pripadne kde to rupne a zaplavi cele nejake udoli. Uzasne! Skvele!! Zelene!!!

A podil energie z radoby obnovitelnych zdroju (pocitate i material na tu kterou uzasnou elektrarnu?) se snazi zvysit z jednoho jedineho duvodu. Dotace.

26.9.2008 12:17

Re: Re: Re: Spolecnost, ktera vymysli takove hovadiny,

To o čem píšete by se stalo, pokud v ČEZu jsou amatéři. Myslím si, že by to zakopali dostatečně hluboko. Ale taky raději zastávám názor - lépe se produkci těchto plynů vyhnout zcela.

Dotace zvyšují podíl obnovitelných zdrojů.... a je to dobře, raději mít dražší elektrárnu, která nemá negativní vliv na zdraví než čínskej šmejd, kterej vydělává zotročováním zaměstnanců a ničením okolních zdrojů...

26.9.2008 10:36

Ty plyny NEJSOU JEDOVATÉ a trpíte nedostatkem vzdělání,

že toto nevíte. Úplně největší koncentraci "jedovatého" oxidu uhličitého máte v PLICÍCH (50 000 ppm, více než STOKRÁT víc, než je ve vzduchu).

Jinak, kdyby EU chtěla opravdu omezit emise CO2, MUSELA by podpořit jadernou energetiku, tím lze omezení emisí CO2 dosáhnout snadno a se ziskem. Protože tak EU nečiní, je jasné, že je za tím něco jiného, nějaké svinstvo, o kterém nemají lidé vědět.

Já za tím vidím v konečném důsledku snahu nahnat lidi do "venkovských komun" dle vzoru odchovance francouzských salónních intelektuálů Pol Pota. To není fantazie, to si u nás vymýšlí např. jistý Jan Keller a tiskne mu to Hnutí Duha.

26.9.2008 12:26

Re: Ty plyny NEJSOU JEDOVATÉ a trpíte nedostatkem vzdělání,

a co oxid dusíku a oxid uhelnatý, hm? Jaderná energetika je např. ve Francii podporována a u nás vcelku taky. Ještě se musí vyřešit možná recyklace odpadu a bude to poměrně kvalitní zdroj energie.

Otázka komun  mě nechává chladným. Spíše zkuste, kolik "zdravých a běžných" výfukových plynů zvládnou vaše plíce. Protože mi přijde, že do té doby mi snad za pravdu nedáte ;-)

26.9.2008 10:02

Re: Spolecnost, ktera vymysli takove hovadiny,

Ty penize zmizi do kapes tech firem, ktere pod zaminkou tohoto zdrazi misto aby to investovaly do cistcich technologii. tech spolecnosti, ktere mely x let na to aby se prizpusobili misto aby ted delaly obrovsky prekvapene.

26.9.2008 9:22

niraj

Jak by asi měla vypadat studie, kterou si nechali vytvoři znečisťovatelé ovzduší....

26.9.2008 10:28

Re: niraj

Kteri si znecistuji jen tak, pro vlastni plezir.

26.9.2008 9:13

Spolecnost, ktera vymysli takove hovadiny,

je - bohuzel pro nase, kteri v ni jsme - odsouzena k zaniku. To sand i drogy jsou "cistsi" business nez tenhle nesmysl. Je to dalsi zdaneni zivota. Velice by mne zajimalo, kam mizi vybrane penize.

26.9.2008 9:11

odporným technokratům

je to dávno jasné. Povolenky jsou jen převodová páka ku zvýšení cen a tím většímu příjmu státní kasy z DPH. Blbci, kteří volili melouny by si měli naszrat na ruce!

26.9.2008 10:11

Re: odporným technokratům

Vymyslete řešení, jak jinak omezit vypouštění jedovatých zplodin? Myslíte, že je snad dobrý nápad přijít do sousední chemičky a říct: "Promiňte, ale z té vaší chemičky jde moc smradu a všechny okolo z toho bolí hlava, nemohli byste ty sajrajty přestat vypouštět?" ;-)

26.9.2008 10:58

Re: Re: odporným technokratům

Chemičky s tím nemají co do činění. Tady jde o CO2, ne o skutečně škodlivé látky, tam se s Vámi nikdo nepře.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...