28. května 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pozor na fotku v příloze. Falešná MMS od T-Mobile obsahuje virus

Úřednice - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úřednice - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Tuzemským uživatelům začaly v posledních dnech chodit podvodné e-maily, které se tváří, že je rozesílá mobilní operátor T-Mobile, Vodafone nebo aplikace Skype. Obsahují nebezpečný virus, který může po otevření přílohy napadnout počítač.

E-maily v příloze obsahují program, který do počítače uživatele nainstaluje nebezpečný kód. Na nebezpečí upozornil na svých stránkách Národní tým pro koordinaci řešení bezpečnostních incidentů v počítačových sítích CSIRT.

Zpráva z adresy noreply@t-mobile.cz odkazuje na přiloženou MMS, která se skrývá pod názvem MMS_IMG 03276311.jpg.exe v zazipované příloze. Útočník počítá s tím, že nepozorný uživatel spustí virus v domnění, že se jedná o neškodný obrázek. Ve skutečnosti si však do počítače nainstaluje nebezpečný kód.

Podobné zprávy byly minulý měsíc posílané i jménem Vodafonu a obdobný útok zaznamenal i Skype. Na rozdíl od posledního útoku přes Skype je ale podle CSIRT tento škodlivý program poměrně spolehlivě rozpoznaný většinou běžně používaných antivirů.

Lidovky.cz, ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.