9. listopadu 2009 10:52 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pozor na nabíječky Nokia, mohou probíjet. Firma vám je zdarma vymění

Nebezpečná nabíječka Nokia AC-3U | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nebezpečná nabíječka Nokia AC-3U | foto: Reprofoto

PRAHA Finský výrobce mobilních telefonů Nokia dnes začal bezplatně vyměňovat některé typy nabíječek, které mohou způsobit úraz elektrickým proudem. Plastové kryty nabíječek od jednoho z dodavatelů se mohou uvolnit a oddělit, odhalené vnitřní součástky představují nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

Firma uvedla, že dosud neregistruje žádné incidenty nebo zranění související s těmito nabíječkami a na problém přišla při rutinní kontrole.

Vyměňované nabíječky jsou příslušenstvím přístrojů, které jsou určené hlavně pro hlasovou a textovou komunikaci. Chytré telefony a přístroje vyšší třídy používají jiné nabíječky, uvedli zástupci české pobočky Nokie.

Evropští uživatelé by měli zkontrolovat, zda nemají nabíječky typu AC-3E vyrobené mezi 15. červnem a 9. srpnem letošního roku. Akce se týká i dalších typů AC-3U a AC-4U, které ale nebyly dostupné na evropském trhu.

Zákazníci se mohou obrátit buď na infolinku Nokia, nebo na web v českém jazyce  http://chargerexchange.nokia.com/chargerexchange/cs/, kde se dozví, jak nabíječku identifikovat a jak při její výměně postupovat.

ČTK, Lidovky.cz