22. července 2008 14:50 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

PPF odvolala nabídku na převzetí Zentivy

Petr Kellner | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner | foto: PPF

Společnost Anthiarose Limited ze skupiny PPF odvolala dobrovolnou nabídku na převzetí farmaceutické společnosti Zentiva. PPF se ani nehodlá zapojit do cenové války o Zentivu. O českou farmaceutickou společnost projevila zájem i francouzská Sanofi-Aventis, která nabídla 1050 Kč za akcii oproti 950 Kč od PPF.

Představenstvo Zentivy již dříve uvedlo, že považuje obě nabídky za nedostatečné, a doporučilo akcionářům, aby je odmítli. Aktuální kurz akcií Zentivy je 1126 korun za kus. Podle analytiků je nyní ovlivňuje hlavně zájem o ovládnutí Zentivy.

Farmaceutická skupina Sanofi-Aventis je největším akcionářem Zentivy s téměř čtvrtinovým podílem. PPF spolu s partnerskou italskou pojišťovnou Generali kontroluje 19,2 procenta akcií Zentivy.

Domácí farmaceutická jednička se zaměřuje na výrobu generik, což jsou levnější kopie originálních léků, kterým vypršela patentová ochrana. Celkově zaměstnává více než 6000 lidí a má výrobní závody v Česku, na Slovensku, v Rumunsku a Turecku. Akcie společnosti se obchodují na londýnské a pražské burze.
ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝROBNÍ TECHNOLOG

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč