Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

PPF prý jedná o prodeji eBanky

logo eBanky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy logo eBanky |

PRAHA Majitel eBanky, finanční skupina PPF, obdržel několik nabídek na odkup 100 procent akcií eBanky, které jsou natolik zajímavé, že o nich jedná. Uvedl to server Měšec.cz.

Zájemci o eBanku jsou dle informací serveru z "renomovaných velkých evropských bankovních skupin", ale o koho jde, PPF zatím nezveřejnila. Server cituje prohlášení PPF, podle něhož se skupina PPF s ohledem na charakter nabídek na prodej eBanky rozhodla "zvážit své strategické možnosti ve vztahu ke svému podílu v eBance".

Případné budoucí rozhodnutí o prodeji eBanky bude podmíněno dosažením dohody s vhodným investorem, sdělila PPF. Firma dodala, že se v letech 2003 až 2005 podařilo úspěšně transformovat eBanku z malé internetové banky na moderní univerzální banku. 

Spekulace o možném prodeji eBanky se objevily již v polovině února; PPF tehdy tyto informace popřela. Její mluvčí Dita Fuchsová odkázala na vyjádření spolumajitele PPF Jiřího Šmejce ze začátku roku, kdy řekl, že jsou s eBankou nyní spokojeni. "Za loňský rok byla v zisku a doufám, že za ten letošní rok bude zisk ještě vyšší. Strategického partnera pro ni tak v současnosti nehledáme," řekl Šmejc. 

eBanka obsluhuje více než 471.000 klientů, z toho 115.000 tvoří kmenoví zákazníci, tedy majitelé osobních nebo firemních účtů. Hospodaření eBanky se loni vymanilo z červených čísel a společnost po třech předchozích ztrátových letech vykázala podle auditovaných výsledků čistý zisk 10,5 milionu korun; bilanční suma meziročně narostla o 25 procent. V roce 2004 ztráta činila 271 milionů korun.

PPF, jejímž majoritním vlastníkem je Petr Kellner, je nejsilnější českou finanční skupinou. Její hodnota se odhaduje na více než 100 miliard korun.
,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...