21. srpna 2009 10:18 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pravidelně sází každý čtvrtý Čech, loterie není cizí ani dětem

Loterie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Loterie | foto: Shutterstock

PRAHA Sázek nebo loterií se aktivně účastní 26,6 procenta Čechů ve věku od 12 do 79 let. Vyplývá to z průzkumu agentury Median, kterého se zúčastnilo téměř 8000 osob.

Nejvíce sázejí lidé od 40 do 49 let, kterých je více než 36 procent. Loteriím se věnuje i 5,9 procenta respondentů ve věku od 12 do 19 let. Této zálibě se přitom více věnují muži než ženy.

Nejvíce lidí sází na losované hry jako jsou Sportka a Šťastných 10. Tento způsob sázení využívá téměř 85 procent dotázaných. Téměř čtvrtina lidí využívá kurzovních sportovních sázek, zatímco stírací losy preferuje více než 13 procent sázejících. Hazardním hrám jako je například ruleta se věnuje 5,3 procenta lidí, sportovním nekurzovým hrám 4,2 procenta a výherním automatům 0,7 procenta respondentů.

Lidovky.cz, ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.