21. února 2007 17:21 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pražská Škodovka opraví části Dukovan

Jaderná elektrárna - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaderná elektrárna - ilustrační foto. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Škoda Praha získala zakázku na modernizaci čtyř bloků jaderné elektrárny Dukovany. ČEZ firmě zaplatí za úpravu turbíny, trafa a turbogenerátorů přibližně 2,1 miliardy korun.

Zakázka bude realizována postupně v letech 2007 až 2012. Pro elektrárnu bude znamenat zvýšení výkonů jednotlivých výrobních bloků na 499,5 MW z původních 440 MW a zároveň prodloužení její provozuschopnosti při dodržení veškerých předpisů a bezpečnostních standardů nejméně do konce roku 2045.

V rámci zakázky bude Škoda spolupracovat například s firmami Škoda Power, Brush SEM, ETD Transformátory, Modřanská potrubní a I & C Energo.  

Škoda Praha je tradičním dodavatelem například klasických a jaderných elektráren nebo paroplynových cyklů. V roce 2005 se stala součástí skupiny ČEZ.

V současnosti mimo jiné pracuje na komplexní obnově elektrárny Tušimice II, na zakázkách na jaderných elektrárnách v Dukovanech a Temelíně a dodávkách pro výstavbu dvou egyptských elektráren.
Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz