26. března 2007 17:28 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pražský dopravní podnik povede exšéf Primy

Ředitelem pražského dopravního podniku se stal Martin Dvořák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitelem pražského dopravního podniku se stal Martin Dvořák. | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA Novým generálním ředitelem Dopravního podniku hlavního města Prahy (DP) bude někdejší ředitel televize Prima Martin Dvořák (36 let). Ten nahradí od začátku dubna Tomáše Jílka, který vedl podnik od předloňského října.

Do představenstva Dvořáka zvolili pražští radní ve funkci valné hromady už v polovině března. V orgánech podniku provedli řadu dalších změn. Z představenstva odvolali i lidi z vrcholného vedení podniku, konkrétně dopravního ředitele Petra Blažka a ekonomického ředitele Václava Pomazala. Zůstal jen nynější Jílek. Obměny nastaly rovněž v dozorčí radě.

Dvořák vedl televizi Prima od podzimu 2000, kdy ve funkci nahradil Kateřinu Fričovou. Rok po vstupu nového partnera, švédské skupiny Modern Times Group (MTG), ale televize nejvyšší vedení změnila a Dvořáka ve funkci vystřídal loni v září Litevec Aleksandras Česnavičius.

Dvořák po svém odvolání zůstal v představenstvu média. Odvolaný Jílek byl pověřen vedením DP v únoru 2005 potom, co podlehl vážné nemoci Milan Houfek. Sedm měsíců poté byl jmenován řádným ředitelem. Předtím působil 12 let jako technický ředitel podniku.
ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz