Diskuse k článku: Jsou to senzační hrnce jen za 36 tisíc, tlačil na seniory prodejce

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 14.6.2012 10:00
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Boublíková 13.6.2012 13:38

Budu se opakovat

Ti napálení jsou svéprávní a mohou chodit k volbám :-(

Příběh mladé dvojice je zajímavá reportáž, byl to takový experiment - chtěli poznat,jak to chodí a asi od toho moc nečekali. Taky by mě zajímalo, jak to na předváděčkách chodí a díky zveřejněnému příběhu už to nemusím testovat na vlastní kůži:-)

Paní Jarošové z Krnova moc fandím, její aktivity jsou velmi užitečné a dá se říct, že k nezaplacení, i když chce vstupné 10 Kč (to je naprosto v pořádku) :-)

No a ta paní uprostřed taky dobře udělala - kdyby nebyly všichni jak vovce, tak by si různí šizuňkové svoji činnost rozmysleli.

J. Šrámek 13.6.2012 11:47

Jenže,co na to obchodníci?

Mohou být lidé částečně dementní,nebo náchylní k manipulaci.Stejně,jako obdařeni mizivou fyzickou sílou.To neopravňuje ty zdatnější silou,či rétorikou a podobně,ke zneužití svých schopností proti druhému.Nejvíce by měli řádit obchodníci,protože po takových zkušenostech se i v normálním obchodě zákazníci obávají podvodu a podobného jednání.To je to nejhorší.Obchodník se v dávné minulosti vyznačoval vždy slušným jednáním.Až socialimus se zapsal svým ,,nemáme,ptejte se'''' a úplatky prodavačům,od aut až po pračky a bicykly.To jsou ty kořeny takového podvodného prodeje a lákání na něj.

j. jonáš 13.6.2012 14:49

Re: Jenže,co na to obchodníci?

Jestliže v článku, o stejném tématu na tomto serveru, odhaduje psycholožka Romana Mazalová, že v městečku o cca 30.000 obyvatelích se podobných akcí zúčastní ročně odhadem 2.000 lidí, tak v přepočtu na celou ČR je to děsivě velké číslo lidí "částečně dementních, nebo náchylných k manipulaci". Pokud jsou tedy dementní, tak je zbavme např. volebního práva, protože stejně tak náchylní bezesporu jsou i vůči politikům se "zdatnější silou, či rétorikou a podobně..." a ptom se můžeme bavit o jejich případné právní ochraně před různými šizuňky apod. Ale jestliže je považujeme za dostatečně mentálně vyspělé na to, aby svým hlasem ve volbách mohli spolurozhodovat ve volbách o osudu této země, tak jim také dopřejme být dostatečně vyspělými nést zodpovědnost za své zákaznické aktivity.

Z. Kulhánková 14.6.2012 10:00

Re: Jenže,co na to obchodníci?

Mazalová šla studovat psychologii, protože jí to matematicky nemyslí. Její počty jsou založené na tom, že na předváděčky jede každý jenom jednou, což samozřejmě není ten případ - tihle chamtiví trumberové jezdí každý týden, protože se neumějí jinak zabavit.

M. Starý 13.6.2012 9:59

Kdo chce kam, pomozme mu tam...

To, že si někdo myslí, že za 100 Kč ho někdo jiný doveze do Rakouska a ještě mu dá oběd ..., což byly docela obyčejné karbanátky s vařeným bramborem a nic víc k tomu , tak je buď najivní nebo blbý nebo vyčuraný. Přiznám se, že ač mám schopnost emapatie, tak těchto lidí mě opravdu líto není.

Ještě jedna perla z článku: "...Já osobně bych byla za taneční nebo diskotéky pro seniory, lidi by si dali 2 deci vína, zatančili by si a nechodili by po doktorech. Chtěla jsem se do toho pustit, ale je to organizačně tolik náročné, že jsem tu myšlenku zavrhla...". A já dodávám, a hlavně by to nebylo za 100 Kč i s obědem.

M. Taneček 13.6.2012 12:28

Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam...

Účastnice prvního příběhu očividně nevystudovala obchodní školu, možná tak zvláštní. Jinak by tomu nemohla věřit, stačí malá násobilka k tomu, aby zjistila, že tam je háček, protože za tu cenu nelze "udělat výlet do Rakouska se ziskem"

K. Oldřich 13.6.2012 13:29

Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam...

A ten, koho oberou v tramvaji kapsáři je trouba, když si myslí, že u sebe může nosit prachy. Je vůbec zajímavé kolik lidí je přesvědčeno, že pitomec je ten okradený, ale grázl s harampádím je nikterak neznepokojuje. Potom, když jsou okradeni někým jiným čumí každý jak péro z gauče.

M. Starý 13.6.2012 13:43

Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam...

Jenže, když pojedete tramvají s  peněženkou vystrčenou v otevřené kašce, tak budete ty zloděje "jaksi" přitahovat víc, než když jí nebude vidět.

A tito lidé, ač už 100x bylo zvřejňováno, že tyto zájezdy jsou hlavně organizovány pro nákup kdejakého zboží, tak tam pořád lezou. Asi jim ten kus salámu stojí za to.

Nezlobte se, ale spáltit se jednou muže každý, ale sahat na rozpálená kamna opakovaně může jen blbec.

A pokud někdo pro svůj věk není schopen vyhodnotit riziko, do kterého jde, tak pro tyto lidi, aby si neškodili,  existuje institut omezení způsobilosti k právním úkonům...

j. jonáš 13.6.2012 14:56

Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam...

Nó, pokud vyndáte ze své peněženky peníze a ty předáte kapsáři, tak v tu chvíli jste zhruba na úrovni člověka co si koupil předražené "hrnce" na předváděcí akci.

Nezlobte se, ale tolik roků po revoluci, ve chvíli kdy o těchto praktikách bylo již tolik napsáno... Mimochodem, oni důchodci nejsou okradení. Dostanou za své peníze zboží. Pravda, notně předražené, ale... chci říct, že se v tomto případě pravděpodobně nejedná o krádež, takže Váš příměr k okradení kapesním zlodějem poněkud pokulhává.

A. Novák 13.6.2012 9:29

tyto případy se už tolikrát opakovaly

a ukazovaly v televizi, že mi těch "podvedených" ani není moc líto.