15. května 2007 9:54 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Přistál U:fon. Nový operátor

MobilKom se chystá vstoupit na trh s mobilním operátorem pod značkou U:fon.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy MobilKom se chystá vstoupit na trh s mobilním operátorem pod značkou U:fon. | foto: Doležal Michal ČTK

PRAHA Česko má od včerejška čtyři mobilní operátory. S nabídkou cílenou na domácnosti s nižšími a středními příjmy vstoupila na trh společnost MobilKom pod obchodním názvem U:fon.

Nabízí mobilní připojení k internetu v ceně od 237 korun, což je nejméně ze všech operátorů. Firma dále nabízí telefonování z „mobilní pevné linky“ za měsíční paušál 296 korun a místní hovorné v ceně sedmdesáti haléřů.

Zákazník v tomto případě dostane přístroj, který se sice připojí k mobilní síti operátora, ale je přenosný jen v rámci kraje, pro který je mu přiděleno telefonní číslo. Výhodou je skutečnost, že není nutné zavádět kabely.

„Hlavně v menších městech je nedostatek mobilního připojení na internet v rozumné kvalitě a nízké ceně,“ hodnotí šance na trhu generální ředitel MobilKomu Luboš Bôrik. Investice do postavení nové mobilní sítě se podle něj pohybují v miliardách.

„Chceme do čtyř let získat deset procent trhu pevných hlasových linek a u dat se dostat na úroveň, na které je nyní společnost O2,“ odhalil plán U:fona Bôrik. Telefónica O2 má nyní přibližně sto tisíc zákazníků připojených přes mobilní technologii CDMA.

Prodávat své služby chce U:fon především pomocí svého internetového obchodu a smluvních obchodů. Těch má firma nyní asi šedesát. U:fon chce dnes dosahované rychlosti na internetu ještě zvyšovat. V letech 2008 nebo 2009 plánuje až jejich pětinásobné zrychlení proti dnešku.

Klasické mobilní telefony zatím U:fon neprodává. „Soustředíme se na výstavbu sítě, mobily nabídneme, až budeme mít doladěné služby a hotové pokrytí. Odhadujeme to na druhou polovinu roku 2008,“ řekl ředitel firmy pro marketing a prodej Marek Sláčik.

Pokrytí je zatím minimální. Připojit se k síti U:fon je možné v částech Prahy, Královéhradeckého a Pardubického kraje. „V srpnu chceme mít pokryto 70 procent obyvatel a koncem roku drtivou většinu území,“ uvedl Zbyněk Vinš ze společnosti MobilKom.

Nové konkurence se operátoři neobávají. „Nabízíme daleko více služeb a v daleko vyšší kvalitě než nový operátor,“ tvrdí mluvčí O2 Martin Žabka.

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz