27. ledna 2011 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Propojení nákupního serveru a sociální sítě slaví úspěch, za rok téměř milion uživatelů

Čechům se slevy líbí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čechům se slevy líbí | foto: Shutterstock

PRAHA Nákupní portál Zoot.cz navštívil v prvním roce téměř jeden milion uživatelů. Firma eviduje přes 90.000 registrovaných uživatelů a počet registrací roste o 20.000 uživatelů měsíčně.

Uvedl to Lukáš Kružberský, který má projekt na starosti.
Unikátní server Zoot funguje od loňského července jako propojení nákupního portálu a sociálních sítí. Uživatelé si mohou zvolit, jaké produkty a značky preferují a Zoot.cz jim potom zasílá výhodné nabídky podle jejich preferencí.

"Důležitější je pro nás zvyšovat kvalitu profilu registrovaných zákazníků, než usilovat o nějaký počet registrací za každou cenu. Takže určitě pro nás bude zajímavějších 200.000 registrovaných s kvalitním profilem a vysokou aktivitou a konverzí, než na první pohled ohromující číslo 500.000 registrovaných, o kterých toho moc nevíme a Zoot pro ně moc neznamená," uvedl Kružberský.

Čtěte také

Slevových serverů je sto, některé podvodné. Měl by se zavést etický kodex

Zoot spolupracuje se 180 partnery
Zoot v současnosti spolupracuje se 180 partnery, jejichž značky nabízí.
Patří mezi ně internetové obchody nebo zástupci jednotlivých značek.

Funguje přitom na základě provizí od těchto partnerů a také z reklamních příjmů. Měsíčně Zoot navštíví čtvrt milionu zákazníků.

Nejvyhledávanější slovo o Vánocích - Móda
Designblok 2010

Nejvyhledávanější kategorií Zootu byla o Vánocích jednoznačně móda, a to hlavně boty, oblečení, šperky a spodní prádlo. Móda tak o Vánocích uživatele zajímala výrazně více než další oblasti Zootu jako krása a péče o tělo, sport, bydlení a design nebo elektronika.

Jedním z investorů Zootu je bývalý spolumajitel portálu Centrum.cz Oldřich Bajer.

Slevové portály v Česku

Na českém trhu funguje okolo 100 slevových serverů, které nabízí registrovaným uživatelům zvýhodněné výrobky a služby. Celkový objem tohoto trhu by měl letos podle odhadu odborníků přesáhnout jednu miliardu korun.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!