11. července 2014 17:21 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Kde žijí nejspokojenější lidé v Česku? Na střední Moravě

Rodina - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodina - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Téměř dvě třetiny Čechů jsou celkově se svým životem spokojeny. Dvanáct procent je velmi spokojeno a 53 procent spíše spokojeno. Více spokojeni se svým životem jsou lidé ze střední Moravy. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

Oproti začátku roku 2012 se podíl spokojených Čechů zvýšil o deset procent. Pětina respondentů uvedla, že je "ani spokojena, ani nespokojena". Nespokojenost se svým životem vyjádřilo 14 procent Čechů, z toho tři procenta jsou velmi nespokojena.

ČTĚTE TAKÉ:

Podrobnější analýza podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) ukázala, že spokojenost se životem výrazně roste s klesajícím věkem, se zvyšujícím se stupněm dokončeného vzdělání, s rostoucím příjmem domácnosti respondenta a zejména se zlepšující se subjektivně vnímanou životní úrovní.

Nespokojený kraj

Relativně vyšší spokojenost s životem celkově vyjadřovali studenti či učni, vysoce kvalifikovaní odborní nebo vedoucí pracovníci. Nejspokojenější jsou lidé ze střední Moravy.

Naopak méně spokojenými jsou důchodci, nezaměstnaní, rozvedení, respondenti žijící osaměle a obyvatelé Moravskoslezského kraje.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!