24. června 2008 8:40 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

První vítěz fotbalového Eura: sázkové kanceláře

Lístky na EURO. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lístky na EURO. | foto: ČTK

PRAHA Po nečekaném postupu Turecka a Ruska do semifinále fotbalového mistrovství Evropy si sázkové kanceláře spokojeně mnou ruce. „Všechna čtvrtfinále můžeme hodnotit jako velmi úspěšná. Konečně jsme se za celý šampionát dostali ze záporných čísel do plusu, takže v současné době vykazujeme standardní procenta výtěžnosti,“ řekl LN Pavel Krejčí, hlavní bookmaker společnosti Synot Tip.

Neočekávané složení semifinálových dvojic nahrává více sázkovým kancelářím než sázejícím lidem. „Takovéto složení málokdo čekal. Když k tomu přičtu fakt, že oba původní outsideři mají reálnou šanci se dostat do finále a překvapit jako například Řecko před čtyřmi lety, tak by to samozřejmě pro sázkové kanceláře mohly být žně,“ potvrdil Ondřej Schmidt, mluvčí firmy Bwin.

Přes současný nárůst příjmů ale kanceláře zaznamenaly citelný odliv sázejících. Hlavním důvodem byl infarktový zápas Česka s Tureckem, po němž si čeští fotbalisté balili kufry. „Na čtvrtfinálové zápasy bylo podle našeho očekávání vsazeno zhruba o třicet procent méně, než se sázelo na zápasy v základní skupině,“ konstatoval mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Rekordní výhry i prohry se mohou ještě objevit
Nejvyšší dosavadní výhry se zatím pohybují kolem jednoho a půl milionu korun. Naopak nejvíce prodělal jeden z fanoušků českého týmu. „Na zápas Česka s Tureckem jsme přijali rekordní vklad osm set tisíc korun. Vklad byl na výhru České republiky a sázkař neuspěl,“ podotkl mluvčí Fortuny Tomáš Grombíř.

Každopádně podobné prohry a naopak rekordní výhry se ještě mohou objevit. Velmi intenzivně nyní lidé sázejí na zápas Německa s Tureckem, kde se může urodit další nečekaný výsledek.

Advantage Consulting, s.r.o.
PRO MILOVNÍKY AUT - ELEKTRO VÝVOJÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč